Exkluzív
Lekapcsolták az eddigi legnagyobb pedofil fórumot - több száz magyar tagja és magyar adminisztrátora is volt a Rindexxx-nek
Az eddigi legnagyobb pedofil fórumot kapcsolták le a hatóságok tavaly augusztusban, a darkneten. A zsaruk két hónapon keresztül figyelték Patrick Zevelt, az egyik adminisztrátort, mielőtt őrizetbe vették - szúrta ki a PestiSrácok.hu egy nemzetközi wiki oldalon. Emlékezetes, 2021 áprilisában idehaza is komoly sikerként könyvelték el azt az akciót, amit nemzetközi segítséggel hajtottak végre a magyar rendőrök. Az akkor őrizetbe vett öt férfi közül néhányukat a pedofil fórumtagság mellett gyermekek sérelmére elkövetett szexuális erőszakkal is vádolnak. Azt az oldalt rövid idő alatt eltüntették a netről, a PestiSrácok.hu azonban bemutatott egy olyan oldalt, amit heteken keresztül figyeltünk meg, és követtük a fórumon történteket is, amiből végül kirajzolódott az a kör, amit korábban már bemutattunk oldalunkon. Nos, az Édenkert több felhasználója is ide "igazolt át". Ráadásul a közel 3 millió (!)tagot számláló oldal egyik fő adminisztrátora és moderátora is magyar, csakúgy, mint a felhasználói többsége. Akkor a nyomozás érdekében nem írhattuk le, de most már kimondható: ez volt a Rindexxx, a gyermekpornográf oldalt így sikerült kiirtani az éterből fél évvel ezelőtt.A jobbikos országgyűlési képviselőjelölt esete a hírhedt rabszolgatartó cigányokkal és a törvénnyel (Videó!)
Nem más, mint Szabó Ervin jobbikos politikus, az ellenzéki összefogás Békés megyei országgyűlési képviselőjelöltje lehet az, akinek köszönhetően 2008-ban megúszták Magyarország hírhedt rabszolgatartó romái a felelősségre vonást és további négy éven át még sanyargathatták gádorosi birtokukon az ott fogvatartott, döghússal etetett és munkára kényszerített szerencsétleneket. Legalábbis ezzel gyanúsította a rendőrség Szabót – végül szerencséjére az eljárást egy nyakatekert indoklással megszüntették. Évekkel ezelőtt egyszer már felröppent a pletyka, hogy Szabó Ervin ellen a gádorosi csicskatartók ügyével összefüggésben folyt büntetőeljárás ügyvédi visszaélés gyanújával. Anno, amikor néhány éve neki szegezték, hogy ügyvédi visszaéléssel gyanúsították, határozottan tagadta, hogy a rabszolgatartási üggyel összefüggésben. Mindent el is követett, hogy elkenje az ügyet: perelt, perrel fenyegetett mindenkit, aki a témát feszegette. A PestiSrácok.hu megszerezte a 2010-ben indult büntetőügy teljes nyomozati iratanyagát, amelyből kiderül: Szabó Ervin nemcsak, hogy az Ajtaiék ügyes-bajos dolgait intéző családi ügyvéd lehetett, hanem Ajtaiék megbízásából ellátva az áldozatok jogi képviseletét, biztosíthatta, hogy azok ne tegyenek a családra terhelő vallomást, így hiúsíthatta meg a rabszolgatartók ügyében indult első büntetőeljárást.Czeglédy priusza és ami még rá várhat, avagy egy megrögzött bűnöző, aki mentelmi jog mögé menekülne (1. rész)
2016-ban, vagyis őrizetbe vétele előtt Czeglédy Csabának még esze ágában sem volt országos politikai babérokra törni, azóta viszont már másodszor jelentkezett be országgyűlési képviselőjelöltnek, sőt, az európai parlamenti választáson, ha csak a lista utolsó helyén is, de azért ringbe szállt. Vajon mi változott az utóbbi öt évben, amiért saját korábbi szavainak ellentmondva most már könnyedén feladná az élete végéig szóló ügyvédi praxisát azért, hogy a Parlamentben négy évig gombot nyomogasson? Eláruljuk. Gyurcsány ügyvédjének ma úgy kell a mentelmi jog, mint egy falat kenyér, ugyanis jelen pillanatban két büntetőügy vádlottja, egy harmadik, egyelőre ismeretlen elkövetők ellen folyamatban lévő ügy egyértelmű érintettje – mindez azok után, hogy korábban kétszer volt már köztörvényes bűncselekmények miatt jogerősen elmarasztalva. A PestiSrácok.hu ötrészes sorozatban mutatja be, miért gondoljuk azt, hogy a baloldal vasi fenegyereke egy megrögzött bűnöző, aki csak a saját bőrét menti, ugyanis jelen állás szerint visszaesőként akár húsz évre is a rácsok mögé kerülhet. Akinek büntetőjogi felelősségét korábban már többször megállapították már és jelenleg is több bűncselekmény vádlottja, az a közvélemény szerint – és álláspontunk szerint is – megrögzött bűnöző.Vért, terrort, szenvedést, gyötrelmeket hozott számunkra a bolsevik uralom - A Kommunista Diktatúrák Áldozatainak Emléknapjára (1. rész)
Éppen 75 éve, 1947. február 25-én tartóztatta le a Magyar Államrendőrség Államvédelmi Osztálya (ÁVO) Kovács Bélát, a Független Kisgazdapárt főtitkárát. Ennek emlékére ez a nap lett hazánkban a Kommunista Diktatúrák Áldozatainak Emléknapja. Már csak a kerek évforduló okán is időszerű tehát az emlékezés, amelynek keretén belül arra kívánunk rámutatni, hogy a bolsevizmus és a terror a kezdetektől fogva kéz a kézben jár, minden tekintetben pusztulást hagyott és hagy maga után, miközben szellemi örököseik még három évtizeddel a rendszerváltozás után is köztünk vannak, relativizálják elődeik soha el nem évülő bűntetteit és mételyezni próbálnak mindent, ami magyar.Mindent a magyarságért tett – Mindszenty Józsefről, az utolsó hercegprímásról beszélgettünk (videóval)
„Rajta voltam azon a listán, akiket rendszeresen kérdeztek” – mondta Róna Péter a CIA-ról – De hogyan lett a CIA által finanszírozott amerikai MEFESZ elnöke?
Megírtuk, hogy Róna Péter édesanyja az amerikai katonai elhárítás, a CIC tolmácsa volt. Visszaemlékezése szerint a CIC vitte ki őket ’56 után Amerikába, ahol munkát is szereztek az édesanyjának. A fiatal Róna Péter 1961-ben a Fehér Háznak dolgozott: gyakornokként egy olyan, az ENSZ alá tartozó szervezet amerikai delegációját segítette, amelybe [az ILO-ról van szó] a KGB is beférkőzött, de nyilván az összes érintett titkosszolgálat körbefonta. Egy évvel később Róna az amerikai MEFESZ nevű emigráns diákszervezet elnöke lett, amelyről kiderült, hogy természetesen a CIA finanszírozta. Nem állíthatjuk, hogy Róna Péter a CIC vagy a CIA embere volt, de nemzetbiztonsági szempontból kétségtelenül érdekes a pályafutása. Könyvében maga dicsekszik azzal, hogy információforrásként szolgált. „Amikor a szovjet birodalom már recsegett, Magyarország már kiengedte a keletnémeteket, akkor persze az amerikai külügyminisztérium, a nemzetbiztonsági tanács, a CIA óriási erőkkel fordult ahhoz, akihez csak tudott információs tanácsért. [...] Rajta voltam azon a listán, akiket rendszeresen kérdeztek.” Folytatjuk az államfőjelölt pályafutásának bemutatását.Újabb zöld-fehér csillag szállt az égbe – Fenyvesi Máté emlékére
Gyetvai Lászlótól tanulta meg, mi a „Fradizmus”, 1963-ban bajnoki aranyat, 1965-ben VVK-elsőséget jelentő gólt szerzett, és tagja volt a válogatott, valamint a Ferencváros kultikus csatárötösének is. Pályafutása után civil álmát váltotta valóra és állatorvos lett, ott is a maximumot nyújtva. A magyar labdarúgás legszebb időszakának egyik utolsó mohikánjára, a nyolcvannyolc éves korában elhunyt Fenyvesi Mátéra emlékezünk.Továbbra is törvénytelenül működhet Hadházy cége – Budai Gyula a NAV-hoz fordult
Közel egy éve robbant ki a botrány Hadházy Ákos szekszárdi állatgyógyászati cége kapcsán – amelyben annak ellenére aktívan praktizál, hogy az országgyűlési képviselőkre vonatkozó jogszabályok szerint nem folytathat kereső tevékenységet, és hivatalosan szünetelteti is állatorvosi praxisát. Tavaly márciusban bogoztuk ki és írtuk meg, hogy tíz éve működik teljesen abszurd módon negatív törzstőkével a politikus kft-je. A hatályos jogszabályok szerint a cégbíróság már kényszertörölhette is volna a céget. Hadházy Ákosnak – aki Márki-Zay Péter árnyékormányában éppen korrupcióellenes tárca nélküli miniszteri posztra készül – ennyi idő sem volt elég, hogy rendbe tegye a saját cége dolgait. A legutóbb benyújtott beszámolóban ugyan a korábbiakhoz képest javítottak a számokon, de a törzstőkét még mindig csak félig töltötték vissza – azaz a jogszerűtlen állapot a Hadházy-Vet Kft-nél változatlanul fennáll. És ez még nem az egyetlen probléma, furcsaság a politikus cége körül. Budai Gyula cikkeink nyomán a NAV-hoz fordult.A tehetség, az elszántság és a mentális erő diadala – Legnagyobb sportlegendáink sorába emelkedett Liu Shaoang
Amint arról kora délután portálunkon is beszámoltunk, Liu Shaoang olimpiai bajnoki címet szerzett a férfi 500 méter egyéniben, rövidpályás gyorskorcsolyában. A káprázatos korcsolyázással megszerzett aranyérem sporttörténelmi eredmény, ugyanis ez az első egyéni elsőség, amelyet magyar színekben nyerni tudott egy sportoló.SPORTTÖRTÉNELMI MAGYAR ARANY – LIU SHAOANG OLIMPIAI BAJNOK!!!
Liu Shaoang olimpiai aranyérmet nyert rövidpályás gyorskorcsolyában a férfi 500 méteres egyéni számban! A magyar korcsolyázó elsősége sporttörténelmi aranyérem, mert ez az első egyéni magyar aranyérem a téli olimpiák történetében! Gratulálunk Ádónak!Liu Shaoang olimpiai döntős 500 méteren!
Megkezdődött az 500 méteres egyéni verseny férfi rövidpályás gyorskorcsolyában a pekingi téli olimpián. A három magyar indulóból ketten – Liu Shaolin Sándor és Krueger John-Henry – sajnos nem jutottak tovább a negyeddöntős futamukból, a másik Liu-fivér, Ádó azonban igen, sőt, csodálatos korcsolyázással bejutott az olimpiai döntőbe is! Így születhet még magyar érem a délutáni fináléban.Nem vitatható, hogy rendkívül alacsony a fizetésük és túlterheltek, ám politikai szemfényvesztés mindezért az Orbán-kormányt hibáztatni – Helyzetértékelés a pedagóguspályáról 2022 elején
Az elmúlt napokban, hetekben se szeri, se száma a pedagógusok helyzetéről írt tanulmányoknak, véleménycikkeknek, nyilatkozatoknak. Ezek a legtöbb esetben nem pedagógusoktól származtak. Miután lassanként két évtizede magam is ezen a pályán vagyok, és dolgoztam tanárként a Gyurcsány- és a Bajnai-kormány, valamint 2010 óta folyamatosan az Orbán-kormány alatt is, van összehasonlítási alapom és személyes rálátásom a hivatás helyzetére. Ezért született meg az alábbi írás, hogy ne csak a „pálya széléről”, de pályán belülről, egy gyakorló pedagógus szemszögéből is megismerhető legyen a helyzet, láttatva az érem mindkét oldalát.Az ellopott Cserdi csoda: költségvetési csalás ügyében bűnrészességgel gyanúsítják a néhai polgármester, Bogdán László sofőrjét (Videó!)
Előrehaladt a bebukott Cserdi beruházások és eltűnt százmilliók ügyében még Bogdán László halála előtt indult büntetőeljárás. A NAV Dél-Dunántúli Bűnügyi Igazgatósága költségvetési csalás és más bűncselekmények megalapozott gyanújával nyomoz, mivel a Baranya megyei faluban az összesen három projektre elnyert csaknem háromnegyed milliárd forint egy jelentős része eltűnt, a kivitelezések pedig vagy meg sem kezdődtek, vagy megrekedtek. Az ügyben a NAV még tavaly meggyanúsította Bogdán sofőrjét, ügyintézőjét a gazdasági bűncselekmények miatt korábban börtönbüntetésre ítélt T. Tibort – tudta meg a PestiSrácok.hu. Az ügyet azért poroltuk le, mert T. még 2020 októberben közreadott, videónkon látható riportunk kapcsán beperelte portálunkat, munkatársaink ellen pedig rágalmazás miatt büntetőpert is indított, azt állítva, semmi sem igaz abból, amit leírtunk, illetve amit videoriportunkban a Bicsérdi Közös Önkormányzati Hivatal Bodai Kirendeltségének hivatal vezetője elmondott. A korábban elhangzottak szerint T. Tibor volt az, aki eljárt a kérdéses pályázatok ügyében és a polgármester meghatalmazásával, tanácsadásra és hasonló, nem meghatározható feladatokra kiállított számlák alapján felvette a pénzeket az önkormányzat számlájáról.„Tiszta szívvel” – Csengey Dénesről Csengey Balázzsal ma este a Pesti TV-n!
Tiszta szívű író-politikus volt, fájdalmasan korai halála után legenda lett. Csengey Dénesről beszélgettünk a fiatalabb fiával, Csengey Balázzsal, aki kutató lett és a Cseh Tamás Archívum munkatársa. Esti (22h, PestiTV) adásunkban felidézzük Csengey alakját, bemutatva igazságkereső karakterét, kicsit kitérve máig megemészthetetlen halálára és a Cseh Tamással készült közös dalokra.Elveszítettük a gyűrűk magyar urát – Csollány Szilveszter olimpiai bajnokot gyászoljuk
Másfél hónapos, megfeszített küzdelem után ötvenegy éves korában elhunyt Csollány Szilveszter olimpiai bajnok tornász. A sydney-i olimpia gyűrűbajnoka tavaly, december elején került kórházba a koronavírus következményeként. Bár állapota hamar válságosra fordult, mégis reménykedtünk: talán van visszaút és a kitűnő sportember felépül betegségéből. Sajnos nem így történt, az olimpiai bajnok tornász hétfőn visszaadta lelkét a Teremtőjének. A Magyar Torna Szövetség Csollány Szilvesztert a saját halottjának tekinti.Költségvetési csalás gyanújával nyomoz a NAV Kész Zoltán 2015-ös kampányával összefüggésben
Költségvetési csalás megalapozott gyanújával nyomoz a Nemzeti Adó- és Vámhivatal Márki-Zay Péter jobbkeze, Kész Zoltán 2015-ös veszprémi időközi kampányával összefüggésben – tudta meg a PestiSrácok.hu. Mint ismert, azt követően, hogy a veszprémi 1-es választókerület megválasztott országgyűlési képviselőjét, Navracsics Tibort az Európai Bizottság biztosának nevezték ki, a királynék városában időközi választást írtak ki, amit a több ellenzéki párt támogatásával, ám függetlenként indult angoltanár, a szélsőségesen piacpárti, azaz libertárius nézeteket valló Kész Zoltán nyert meg. A kampányt a baloldal szombathelyi fenegyereke, Czeglédy Csaba irányította. A PestiSrácok.hu korábban több riportban is foglalkozott az ominózus kampánnyal. A Czeglédy-ügyet közelről ismerő, anonimitást kérő forrásunk kamera előtt beszélt arról, hogy a kampányban Czeglédy diákmunkásait is mozgósították, és a kampányt Czeglédy nemcsak irányította, hanem finanszírozta is.Korrupciógyanús közbeszerzés, haveroknak kiosztott pozíciók, bezárt konyha – Így áll a kapitány hátországa
A kapitány előbb szétverte, majd el is hagyná a hajóját, a hátországot, aminek a stabilitása olyan fontos Márki-Zay Péternek – vagy legalábbis erről beszélt abban a győzelmi beszédben, amit az előválasztás lezárásának estéjén tartott. Abban a köszönőbeszédben, ahol azt sem rejtette véka alá, milyen hálás a támogatóinak, akiknek köszönhetően a hátország biztosított, nem kell maga mögé nézegetnie. A Pesti TV Az Ügy című oknyomozó műsorának stábja a napokban Hódmezővásárhelyen járt, ahol olyan elképesztő történeteket, ügyeket hallott és látott, amiket nem adnak vissza a rövid sajtóhírek.A nemzetellenes oldal továbbra is gyalázkodik, mert képtelen az önmagával való szembenézésre
Bizonyára olvasóink is megfigyelték, hogy az ellenzéki térfélen időről-időre ismétlődnek bizonyos kommunikációs elemek, amelyeket a politikusok, a kiszolgáló média és az úgynevezett értelmiségi megmondóemberek folyamatosan ismételgetnek. Sokáig a „fékek és ellensúlyok” állítólagos lebontása volt a téma, aztán „a liberális demokrácia felszámolása” került terítékre, legújabban pedig a „párhuzamos világok” és a „véleménybuborékok” korát éljük. Van egy közös pontja ezeknek az imamalomként hajtogatott mantráknak: annak helyettesítésére szolgálnak, hogy a magát egykor kommunistának, aztán a szocializmus építőjének, mostanság pedig éppen demokratikusnak nevező politikai oldal végre őszintén szembenézzen önmagával, bő egy évszázada zajló nemzetellenes ténykedésével és ebből következően azzal, miért utasítja el őket a magyar társadalom hazáját szerető és nemzetét féltő többsége.Fájó vereséggel kezdtük az Európa-bajnokságot – Magyarország–Hollandia 28–31 (10–13)
Nem várt vereséggel rajtolt a magyar férfi kézilabda-válogatott a részben hazai rendezésű Európa-bajnokságon. A telt házas MVM Dome-ban sajnos sok hibával, feltűnően idegesen játszott csapatunk, amit kihasználtak a nagyon koncentrált vendégek. A hőn áhított középdöntőbe jutáshoz meg kell nyernünk a hátralévő két csoportmeccsünket Portugália, illetve Izland ellen.Közös álom a végjátékban való szereplés a férfi kézilabda Európa-bajnokságon – Rajt előtti beszélgetés Gulyás István szövetségi kapitánnyal (PS-exkluzív!)
Túlzás nélkül állítható, hogy sporttörténelmi esemény előtt állunk: hazánk még sosem volt házigazdája a férfi kézilabdázók kontinenstornájának. Most, hogy Szlovákiával közösen mi rendezzük az Eb-t, amelyen válogatottunk valamennyi mérkőzését hazai környezetben, az újonnan épült MVM Dome Arénában vívhatja majd meg, portálunk Gulyás István szövetségi kapitánnyal tekintette át a mögöttünk hagyott felkészülési időszakot, elemezte az ellenfeleket, és a szakvezetőt természetesen kifaggattuk a célokról is.Helyreigazítás az „Áll a bál Hódmezővásárhelyen, mert a polgármester egy Pest megyei cégbirodalomnak szervezte ki a közétkeztetést” című cikkhez
Czeglédy Csaba hat éven át látott el képviseletet büntetőperekben úgy, hogy ügyvéd sem lehetett volna
Olyan közhiteles okirat került a PestiSrácok.hu birtokába, amely bizonyítja, Czeglédy Csaba 2010 végétől egy személyben vezette diákmunka és munkaerő közvetítő cégét, a Human Operator Zrt-t. Mivel az ügyvédi törvény már akkoriban és egyértelműen rendelkezett arról, hogy ügyvéd nem vezethet céget, Czeglédy már akkor trükközött és a törvényeket kijátszva vitte egyszerre a cégét és ügyvédkedett, nem is akárkiket képviselve. Ha visszaemlékeznek, Czeglédy a legkomolyabb politikai érintettségű büntetőügyekben védte a kormányváltást követő elszámoltatás idején a baloldali politikusokat. Egy általunk megkérdezett ügyvéd szerint – amennyiben az okirat tartalma megfelel a valóságnak – nem csak az vetődik fel a birtokunkban lévő dokumentum szerint, hogy Czeglédy a törvénnyel összeférhetetlen módon látott el ügyvédi hivatást, hanem más bűncselekmény, konkrétan közokirathamisítás elkövetésének lehetősége szintén felvetődhet abban az esetben, ha a cégnyilvántartásban más volt feltüntetve, mint ahogy a céget ténylegesen irányították.Nincs kezelhetetlen gyerek, csak meg kell tanulnunk nevelni – PS-interjú Beszédes Henrietta gyermeknevelés-specialistával
Nem vagy rossz anya, és nincs olyan, hogy kezelhetetlen gyerek – vallja Beszédes Henrietta gyermeknevelési specialista. A kétgyermekes fiatal édesanya egészen új szemléletmóddal dönti le a sztereotípiákat és győz meg arról, hogy minden sokkal egyszerűbb a megoldás gyermeknevelési nehézségeinkre, mint eddig hittük. A legfőbb probléma, hogy senki sem mondja meg, tanítja meg, hogyan kell gyermeket nevelni, mi egyáltalán az, hogy nevelés – azt hisszük, ennek ösztönből kell jönnie. Találunk ugyan garmadával könyveket nevesebbnél nevesebb gyermekpszichológusok, szakemberek tollából, csak éppen a gyakorlatban valahogy nem úgy működnek a dolgok. Jön a patthelyzet, a mindennapos harcok és az önvád: nekem ez nem megy, rossz anya vagyok. Az sem túl nagy segítség, hogy oly könnyen ragasztanak bélyegeket a gyermekekre, mondják ki speciális nevelési igényűnek, nehezen kezelhetőnek, mert egyszerűen nem illik bele az átlagosba, a megszokottba, mert valamiért más. A megélt és ránk zúdított problémák özönében aztán a legfontosabbra figyelünk egyre kevésbé: hogy ki is az a gyermek, akit nevelünk, mit gondol, mit akar és miért, mi az, amitől egyedi, amitől különleges. Beszédes Henrietta szerint éppen ez lenne a lényeg és a kulcs az egyszerű neveléshez: látni, érteni és kibontakozni hagyni azt a másik emberi lényt, aki ránk bízta az életét, de attól az még az övé. Heni televíziós riporterből lett gyermeknevelési specialista. Édesanyaként és kommunikációs szakemberként jött rá, hogy a nevelés legfőbb eszköze pontosan az, amit a munkájában nap mint alkalmaz: a kommunikáció, a megértés és együttműködés.Ajánljuk még































