Forró drót
Takács Péter: Magyar lezüllesztette a parlamentet
A volt egészségügyi államtitkár, fideszes országgyűlési képviselő szerint ezzel a gyűlölet áradattal ráültek a hülyeség vonatra, amin nincs fék. A tiszás szavazók egyelőre támogatják a demagóg, hazugságra épülő gyűlölet kampány folytatását, de majd akkor döbbennek meg, amikor az 1200 Magyar Péter ígéretből a költségvetésben csak kevés fog megvalósulni - vetítette előre Takács Péter.Átvilágítja a leváltott román városvezetés tevékenységét Marosvásárhely új polgármestere
A marosvásárhelyi polgármesteri hivatal pénzügyi és szakmai átvilágításával kezdi mandátumát a vasárnap polgármesterré választott Soós Zoltán – jelentette be szerdai sajtótájékoztatóján. Mint ismert, az erdélyi településen 20 év után először választottak újra magyar polgármestert, aki elődje tevékenységének felülvizsgálatával kezdi munkáját.Büntetné a hálapénz elfogadását és duplázná az orvosi béreket a kormány
Sajtóértesülések szerint a mai kormányülésen az Orvosi Kamara javaslatai kerülnek terítékre. A kormány várhatóan kiemelten foglalkozik az orvosi béremelések kérdésével, illetve tárgyal a hálapénz büntetőjogi betiltásáról.Vádat emeltek egy gödöllői nő ellen, aki sorsára hagyta csecsemőjét
Emberölés kísérlete miatt emeltek vádat egy gödöllői nő ellen, aki egy bokros közterületen megszülte gyermekét, majd az újszülöttet a sorsára hagyta – közölte a Pest Megyei Főügyészség szerdán az MTI-vel.Az Alapjogokért Központ szerint Vera Jourová átlépett egy határvonalat
Mint ismert az Európai Bizottság cseh alelnöke nemrégiben a német liberális sajtóban támadta a magyar kormányt, az interjúban többek között azt állította, hogy Magyarországon nincs szabad sajtó, és a miniszterelnök egy "beteg demokráciát" épít. Az Alapjogokért Központ projektvezetője szerint a cseh uniós biztos átlépett egy határvonalat, amikor a magyar demokráciát minősítette.Nyolcan meghaltak, 894-gyel nőtt a fertőzöttek száma Magyarországon
Elhunyt nyolc beteg, és újabb 894 magyar állampolgárnál mutatták ki a koronavírus-fertőzést – közölte a koronavirus.gov.hu szerdán. A kormányzati portálon azt írták: 26 461-re nőtt a Magyarországon azonosított fertőzöttek száma. Az elhunytak száma 765-re emelkedett, 5890-en már meggyógyultak.Meghaladta a 400 ezer forintot a bruttó átlagkereset
Átlépte a 400 ezer forintos lélektani határt a bruttó átlagkereset, júliusban ugyanis 401 ezer 800 forintra emelkedett a mutató. Ez egészen elképesztő, 10,8 százalékos növekedést jelent az előző év azonos időszakához képest. A közfoglalkoztatottak nélkül számolva az átlagkereset 10,9 százalékos emelkedéssel 413 ezer 360 forintra nőtt. Az átlagkeresetek emelkedése tehát továbbra is töretlen: az év első hét hónapjában a bruttó átlagkereset 395 ezer 900, a kedvezmények nélkül számolt nettó átlagkereset 263 ezer 300 forint volt, mindkettő 10,0 százalékkal nőtt az előző év azonos időszakához képest – jelentette szerdán a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).Bakondi: A magyar-szerb határszakaszon próbálkoznak a legtöbben
A magyar-szerb határszakaszon próbálkozik a legtöbb migráns bejutni az országba, de "aktivitás" van a magyar-román és a magyar-horvát határszakaszon is – közölte a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója szerda reggel az M1 aktuális csatornán.Négy évre ítélték M. Richárdot, a Dózsa György úti baleset okozóját
Négy év letöltendő fogházbüntetést kapott első fokon szerdán a Dózsa György úti gázolóként emlegetett férfi, M. Richárd, aki három évvel ezelőtt ütközött a belvárosban egy ELMŰ-s dolgozókat szállító Citroennel. A balesetben egy 23 éves és egy 27 éves férfi meghalt, többen súlyosan megsérültek, miután az autó egy ott lévő buszmegállóba csapódott. M-nek a baleset idején nem volt érvényes jogosítványa, magát videózta telefonjával, ráadásul a megengedett sebesség többszörösével haladt az úton. M. Richárd elmondása szerint nullkilométeres luxusautóját épp akkori barátnőjének vette és ajándékba szánta párjának, sietett mert meg akarta lepni a nőt. A döntés ellen az ügyészség és a vádlott is fellebbezett."Okosban" akart bírságolni a kamu NAV-ellenőr, lebukott
Hamis igazolvánnyal színlelt NAV-ellenőrzést egy kecskeméti férfi egy építkezésen. Az álellenőr bírságot helyezett kilátásba, amit azonban "okosban is megoldhattak volna", ha egy parkolóban pénzt adnak neki. A trükk nem jött be, a vállalkozó rendőrökkel ment a találkozóra.Újabb mutyi Kispesten, gyanús ingatlancserék "Mr. 40 százalék" körében
Dódity Gabriella, a Fidesz–KDNP XIX. kerületi önkormányzati képviselője egy Facebook-bejegyzésben hívta fel a figyelmet arra, hogy a kispesti ingatlanvagyonnal lelkesen seftelő szocialisták ismét egy mutyi-gyanús ügybe keveredtek. Az eset jól mutatja, hogy a kispesti baloldal semmit sem tanult a Lackner-ügyből, a fehér poros képviselő társai a lebukás után is folytatják az "üzletet".Maguk dönthetik el a rabok Kaliforniában, hogy melyik börtön felel meg a nemi identitásuknak
Újabb helyen álltak be a döntéshozók a transznemű ideológia mögé. Egy nemrég aláírt törvény szerint ugyanis a rabokat ezentúl a saját nemi identitásuknak megfelelően kell a börtönökben elhelyezni, és az őröknek is külön figyelniük kell, hogy a genderideológiának megfelelő névmásokat használják. Az ötlet nem új keletű, többen is aggódnak azonban a kivitelezése miatt – írja a V4NA hírügynökség.Már 33,5 millió a fertőzöttek száma a világban, 23,2 millióan felgyógyultak
Már 33 560 877 ember fertőződött meg világszerte a koronavírus-járványban, a halálos áldozatok száma 1 066 564, a gyógyultaké pedig 23 297 593 a baltimore-i Johns Hopkins Egyetem szerdai összesítése szerint. Egy nappal korábban 33 282 969 fertőzöttet tartottak nyilván, a halálos áldozatok száma 1 000 867, a gyógyultaké pedig 23 066 203 volt.Kiegyenlített a magyar médiapiac, de gyakrabban büntetik a konzervatív sajtót
A magyar sajtópiac kiegyensúlyozott, nagyságrendileg ugyanannyian tájékozódnak konzervatív, mint balliberális forrásokból – írja a Médianéző Központ legújabb elemzésére hivatkozva a Magyar Nemzet. A tanulmány átfogó képet ad a magyar sajtópiac helyzetéről, rámutatva arra, hogy 2010 óta folyamatosan növekszik a balliberális médiumok száma, s hogy Magyarország legjelentősebb médiavállalkozásai kormányhoz való viszonyuktól függetlenül nyereségesek.Elítélte a Hezbollah Macron elnök Libanonnal kapcsolatos megnyilvánulását
Haszan Naszralláh, a Hezbollah libanoni síita radikális szervezet vezetője kedden üdvözölte ugyan Emmanuel Macron segítségét egy libanoni "reformkormány" létrehozása érdekében, ugyanakkor visszautasította a hangnemet, amellyel a francia elnök az ország minden politikai erejét ostorozta a legutóbbi kormányalakítási kudarc miatt.Köveket dobáló határsértőket állítottak elő a rendőrök Röszkénél
Erőszakosan fellépő határsértőket állítottak elő a rendőrök Röszkénél – derül ki a Csongrád-Csanád Megyei Rendőr-főkapitányság szerdai közleményéből, amely a police.hu oldalon olvasható.Összecsapott egymással Trump és Biden a jelöltek vitájában
Az amerikai elnökjelöltek első vitáján, amelyet kedden este az ohiói Clevelandben tartottak, Donald Trump jelenlegi elnök az új alkotmánybíró-jelölt, Amy Coney Barrett mellett érvelt, Joe Biden, a demokraták elnökjelöltje viszont megkérdőjelezte a bírójelölés időpontját. A vitában Biden arról is beszélt, hogy Donald Trump jelenlegi elnöknek nincs járványstratégiája, a republikánus Trump viszont Barack Obama kormányának járványkezelési hibáira emlékeztetett. Terítékre került emellett a vitában Donald Trump adóbevallása, valamint Biden fiának kínai és moszkvai ügyletei is. Emellett természetesen szó esett a választások tisztaságáról is, melynek kapcsán Donald Trump amerikai elnök hangsúlyozta, hogy a levélszavazás csalásra ad alkalmat, Joe Biden elnökjelölt viszont tagadta ezt.Az SZFE-n Szarka Gábor ezredes veszi át az irányítást - kancellárként
Sajtóértesülések szerint Vonderviszt Lajos jelenlegi kancellárt Szarka Gábor ezredes, a honvédelmi miniszter korábbi kabinetfőnöke váltja a Színház- és Filmművészeti Egyetem élén – írja a Blikk. A korábban az ELTE és a veszprémi egyetem oktatójaként, majd az OSZK informatikai vezetőjeként dolgozó Vonderviszt Lajos 2015-ben vette át az SZFE gazdasági irányítását, majd 2017-ben további három évre hosszabbították meg a megbízását, de úgy tűnik, távozni kényszerül.Fürjes Balázs: A főváros két kézzel szórja a pénzt
Fürjes Balázs, Budapest fejlesztéséért felelős államtitkár az ATV Egyenes beszéd című műsorban hangsúlyozta, hogy 2000 milliárdos lyukat ütött a költségvetésen a koronavírus, amit csak közös teherviseléssel lehet mérsékelni. Szerinte a kormány magán is spórol, a főváros pedig egyes területeken két kézzel szórja a pénzt.Csepeli MSZP: “Németh Szilárdnak mutyiztunk”
Megvezettek, elaltattak – állítja Takács Krisztián, a csepeli MSZP frakcióvezetője. A politikus szerint a csepeli MSZP képviselői, a DK, a Momentum és az LMP csepeli képviselői múlt hét csütörtökön Németh Szilárdnak mutyiztak, amikor megszavazták a csepeli birkózócsarnok telekmegosztásáról szóló javaslatot. Ám most már belátja, hogy „csabdába” csalták. Takács Krisztián helyesírási hibáktól hemzsegő beismerő vallomása a csepeli MSZP Facebook-oldalán olvasható – hívta fel rá a figyelmet a Csepel.info.Olaszországban újranyitották a járványkórházakat
Újra működésbe lépnek a nyáron felszámolt úgynevezett járványkórházak, amelyeket kizárólag a koronavírus-járvány fertőzöttjeinek tartanak fenn a régiókban. A korábbi északi gócpontnak számító Lombardiában tizenhét kórházat alakítottak ismét át a Covid-19 betegek számára, Toszkánában és a déli Campaniában öt-öt ilyen kórház működik.Deutsch Tamás ismét brillírozott: ezúttal a Momós pártelnököt osztotta ki
Nem rejtette véka alá, mit gondol a Momentum elnökének mai megnyilvánulásáról Deutsch Tamás, a Fidesz EP-képviselője, aki rövid Facebook-posztban üzent a Lenin-fiúként is emlegetett Fekete-Győr Andrásnak.Szijjártó Péter a gazdasági együttműködésről tárgyalt mongol kollégájával
A gazdasági együttműködésről és a nemzetközi szervezetekben való összehangolt cselekvésről tárgyalt kedden Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter Njamceren Enkhtaivan mongol külügyminiszterrel. A magyar diplomácia vezetője a Facebook-oldalán számolt be arról, hogy a keddi videokonferencia volt az első tárgyalása a nemrég kinevezett mongol kollégájával.Csehországban szükségállapotot vezetnek be a romló járványügyi helyzet miatt
Csehországban várhatóan hétfőn szükségállapotot hirdetnek, hogy erősítsék a koronavírus-járvány elleni központi intézkedéseket. Október végén a csehországi kórházakban egyebek között "férőhelyhiány" léphetne fel, ha a hatóságok időben nem hoznának semmiféle intézkedéseket – jelentette be az egészségügyi miniszter kedden Prágában, sajtótájékoztatón.Már Bíró vezetése alatt is végrehajtás volt a politikus szövetkezetével szemben
Már akkor végrehajtás alá helyezték Bíró László cégét, amikor még ő volt a tulajdonos – közölte kedd délután a Hír TV. A judapestező jobbikos politikus korábban ezt tagadta és azt állította, hogy ő 2016 májusában otthagyta a Hegyalja Mix szövetkezetet.Ajánljuk még

































