Magyar ugar
Geopolitikai zűrzavar: Trump sapkákat árulnak Szentendrén a kínaiak
Meglepő dolgot tapasztalhat az, aki Szentendrén szeretne téli ruhát vásárolni magának, ugyanis a helyi kínai üzletben “Trump” feliratú sapkákat árulnak. A kínaiak mindig is híresek voltak arról, hogy megtalálják a piaci réseket és hihetetlenül gyorsan reagálnak a piaci igényekre, sőt, a napokban felreppent az a hír is, miszerint Kína kész átvenni Amerikai vezető szerepét a globalizált világban. Trump eközben minden eszközzel megpróbálja Amerikába visszatelepíteni a termelést, így a Trump feliratú sapik a kínai válaszreakciók legbékésebb változataként is értelmezhetők. Vagy nem...:-)Nem akarnak hajléktalanparadicsomban élni a zuglóiak
Ismét hajléktalanok fagytak halálra Zuglóban, miközben Karácsony Gergely szociális szépségszalont nyittat az általa liberális mintakerületnek nevezett városrészben, ahol nincs megtiltva az, hogy bárki életvitel szerűen tartózkodjon a köztereken. Bár ez is a szociális érzékenység egyik formája, azonban fontos lenne észben tartani, hogy a nagy erő nagy felelősséggel jár, mintájára bizony az öngondoskodásra képtelen emberek odahívása is kötelezettségekkel jár együtt, de ebben, úgy tűnik, nem jeleskedik a helyi vezetés.Ki árulta el a Magyar Nemzetet? - Pilhál Tamás vezércikke
Megfogadtam, nem nyilazok hátrafelé, mint őseink. A szerkesztőségi szennyes nem kiteregetendő. De van, ami nem hagyható szó nélkül. Vannak helyzetek, amikor vissza kell szólni, helyre kell tenni a dolgokat. Ide sorolható, ha méltatlan támadás ér valakit csak azért, mert nem adja tovább a nevét a Magyar Nemzethez.Schiffer András a PS-Polbeat mai vendége - Élő stream tv adás 19 órakor!
Schiffer András ügyvéd, korábbi LMP-s társelnök, országgyűlési képviselő lesz a PestiSrácok.hu Polbeat című élő internetes tévéműsorának mai vendége. A közvetítés ma, azaz január 17-én kedden este hét órakor kezdődik az R56 szabadságharcos sörözőből, a Bem rakpart 53-ból. Műsorvezetők: Stefka István és Szarvas Szilveszter.Vereség után bosszú? - Megrongálták az ellenzék sunyi koalícióját leleplező szentendrei újságírónk autóját
A szentendrei sunyi koalíció bukása és az időközi választás elvesztése után előbb körbekarcolták, majd ma reggelre csavarhúzóval kiszúrták a PestiSrácok.hu újságíró, Jurák Kata autójának kerekét. A nagy értékű rongálás és garázdaság feltehetően összefüggésbe hozható azzal, hogy az egyébként Szentendrén élő Jurák Kata a választás előtt több oknyomozó cikkben rántotta le a leplet a fideszes jelölttel szemben létrejött civil álcáról és ellenzéki összeborulásról, és arról, hogy az egyik ellenzéki szentendrei jelölt a hírhedt Moszkvai Nemzetközi Kapcsolatok Intézetében diplomázott. Kollégánk egy videóriportban a vasárnap vesztes Helyes Imrével, a Társaság az Élhető Szentendréért Egyesület színeiben induló jelölttel is foglalkozott. Jurák Kata szerint nem lehet véletlen, hogy valaki, vagy valakik éppen a vasárnapi vereség után okoztak neki több százezer forintra rúgó kárt. "Azt üzenem a barbároknak és mindenkinek, hogy nem tudnak megfélemlíteni, és csakazértis folytatom" - mondta Jurák Kata. A PestiSrácok.hu újságírója az ügyben feljelentést tett.Jogerősen is közveszélyes garázda lett az ex-krétakörös Gulyás Márton (videó!)
Garázdaságért jogerősen is elítélte a Fővárosi Törvényszék az ex-krétakörös Gulyás Mártont, amiért a kormányellenes demonstrációiról elhíresült aktivista tavaly leszerelte a Nemzeti Választási Iroda és Nemzeti Választási Bizottság épületéről a névtáblát azután, hogy a kopaszok megakadályozták a szocialista Nyakó Istvánt abban, hogy a vasárnapi boltzárral kapcsolatban népszavazási kezdeménnyel éljen. Gulyás Márton a Tumblren úgy kommentálta az ítéletet, hogy "jogerősen is közveszélyes garázda lettem".Újabb pofon Vonának – „Aki 10 évig hideget fújt, az ne akarjon meleget fújni, mert nem túl hiteles”
Mindenki csak a saját szemétdombját építgeti, miközben semmivé válik a közösséghez tartozás élménye – írja pártjáról Orbán Imre, a Jobbik Veszprémi megyei meghatározó arca, megyei önkormányzati képviselő. Újabb Facebook kirohanásában a szélsőjobboldali politikus azt írja, ezért mondott le 2014-ben a pápai szervezet vezetéséről, 2016-ban pedig megyei elnöki tisztségről.Pilhál György is otthagyja a Magyar Nemzetet
Ma jelent meg utoljára a Pilhál György által jegyzett Tollhegyen rovat a Magyar Nemzetben – értesült a PestiSrácok.hu. Úgy tudjuk, a publicista napi tárcarovata a jövő héttől már a Magyar Időkben jelentkezik, ám nem Tollhegyen név alatt.A kesztölci emberek ’56-os hősei, akikről most először mondták el az igazat
Egyszerű pilisi bányászfalu volt Kesztölc, amely a 20. század közepén önszándékán kívül tett szert komolyabb hírnévre. A szocialista propaganda hatására évtizedekig gúnyolódott a környék a Kesztölci Köztársaságon és a falu tankján, pedig valójában rendhagyó hőstörténet ez, amelyre büszke lehet a község. A történetet Marek Viktor közelmúltban megjelent, Kesztölc 1956 című könyve teszi tisztába, amely a propaganda által kinevetett falu helyett az életrevaló falu képét mutatja meg.Tudta? Lukács György nem is tömeggyilkos, és munkássága a „humanista örökség értéke”
„Nemzeti kultúránk rangja és nemzetközi tekintélye szempontjából botrányos lenne”, ha megváltoztatnák a Lukács György Alapítvány nevét – nyilatkozta a PestiSrácok.hu-nak a kriptokommunista zárványként máig köztünk élő szervezet kuratóriumi elnöke. Agárdi Péter arról is fölvilágosította portálunkat: nem is igaz, hogy Lukács tömeggyilkos volt, az 1919-es poroszlói mészárlás nem is úgy történt, ahogy a fősodratú történetírás állítja. Eközben megtudtuk: a Fővárosi Törvényszék a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) állásfoglalását kérte arról, törvényes-e a Lukács alapítvány elnevezése.Hitét, emberi tartását sem az ÁVH, sem a Gulág nem tudta megtörni – Placid atyától búcsúzunk
Sem az Államvédelmi Hatóság (ÁVH), sem a Gulág pribékjei nem tudták megtörni Placid atyát, aki a szovjet diktatúra lágerében jó pásztorként segítette fogolytársait. A katolikus bencés pap-tanár 101 esztendősen hunyt el, emberi tartásával, életörömével, hitével sokaknak adott reményt, példát.Vona és Heller kéz a kézben - A "nemzetáruló" Jobbik-elnök ellen tüntettek Debrecenben (videóval és galériával!)
Vona, takarodj! - zengték a volt jobbikosok Debrecenben, akik a Jobbik pártelnöke ellen tüntettek ma délután, demonstrációjukkal pedig azt üzenték, hogy a Jobbik vezetése visszaélt a választók bizalmával. A tüntetők egy óriásplakátfotót is felemeltek, amelyen Vona Gábor és a liberális Heller Ágnes volt látható, ahogy kéz a kézben haladnak együtt, míg egy másik transzparens azt üzente: "Vona, elárultátok a nemzeti radikalizmust". Vonára és a pártjára egyre több jobbikos mond nemet.Saját neje tette helyre a kispesti szoci polgármestert a vacogó wekerlei diákok miatt
Gajda Péter Kispest szocialista polgármestere sértődötten ugyan, de átadta az államnak a 2016 december 31-ig önkormányzati működtetésben álló Erkel Ferenc Általános Iskolát. Ez az az ominózus tanintézmény, amelyik január első hetében azzal került be a hírekbe, hogy megfagynak a gyerekek a termekben, mert nincs fűtés. Egy szülői levél nyomán borult a bili, a 444.hu pedig kapva kapott a lehetőségen, hogy a Klebelsberg Központ számlájára írhassa ezt is. Ám de! Hátra van még a feketeleves, amit Gajda Péter felesége főzött hites urának. Nyílt Facebook-posztban forrázta le ugyanis a férjét, aki szerinte "immunis" az iskola gondjaira.Politizálni menő dolog - üzenik Németh Szilárdnak a lázadó tanárok
Vona a Reutersnek: Jövőre is küldünk Hanuka-üdvözletet, ha kormányozni akarunk, kellenek a partnerek
„Helyesen tettük, amit az ünnepek alatt tettünk” – nyilatkozta a Reutersnek adott angol nyelvű interjújában Vona Gábor a Hanuka-üdvözlettel kapcsolatban, hozzátéve, „ha kormányozni szeretnénk, partnerekre van szükségünk minden vallási felekezetben és csoportban”. A Jobbik elnöke arról is beszélt, a párt számít a kiábrándult baloldali választók szavazataira, a szükséges változásokat meg kell szenvednie a pártnak. Vona ígérte, megválasztása esetén visszaállítaná a fékek és ellensúlyok rendszerét.Már februárban orvosolhatják az Ab által kifogásolt közigazgatási perrendtartási törvényt
Alkotmányellenesek a közigazgatási perrendtartásról szóló törvény közigazgatási felsőbíróságra vonatkozó rendelkezései, így azt a parlamentnek újra kell tárgyalnia – mondta ki az Alkotmánybíróság (Ab) pénteki nyilvános határozathirdetésén, összhangban Áder János köztársasági elnök indítványával. Gulyás Gergely, a Fidesz frakcióvezető-helyettese úgy reagált: már februárban orvosolhatják a formai hibát.Vona a gárdától kapta az újabb pofont: „méltatlanná váltál", „visszakérjük a gárdista mellényedet”
Az eltelt évek elméd gyöngüléséhez vezettek, méltatlanná váltál a gárdista mellény viselésére, „lehet a Parlamentből kihurcolkodni” – többek között ilyen kitételek szerepelnek abban a nyílt levélben, amelyet egy volt gárdista vezető írt csütörtökön Vona Gábornak. A gárdisták január végén meg is kísérlik majd a mellény visszavételét a Jobbik elnökétől. „Készítsd elő, jövünk érte! – figyelmeztette a Jobbik elnökét Silip Norbert. Egyébként Vona a szóban forgó mellényben tette le képviselői esküjét a Parlamentben 2010 májusában.KGB-fióka őskomcsit indítanak az álcivilek a hétvégi szentendrei időközi választáson
Időközi választást tartanak január 15-én, a 7-es számú választókerületben Szentendrén, a fideszes képviselő, Tolonics Gyula halála miatt. A korábbi választásokkal ellentétben a Jobbik és az MSZP sem állított saját jelöltet, pedig a PestiSrácok.hu-nak korábban elismerték, hogy lett volna emberük a feladatra. Így végső soron mindkét párt a Társaság az Élhető Szentendréért Egyesület jelöltjét segíti, aki olyannyira mondható civilnek, hogy a hírhedt Moszkvai Nemzetközi Kapcsolatok Intézetében diplomázott, ami gyakorlatilag a szovjet KGB toborzóhelye volt. Ezután diplomataként fontos feladatai voltak a szovjet érdekszféra ütközőzónáiban. A civilnek mondott társaságban más politikai szereplő is feltűnik, például az a Kubatovics Áron, aki a Szigetvári-féle Együtt Országos Politikai Tanácsának tagja. Néppártosodás után szivárványkoalíció. Vajon a szentendreiek beveszik ezt a maszlagot?Tizenhárom év után rendőrkézen a gönyűi gyilkos (VIDEÓVAL)
A rendőrség gyanújával szemben nem volt kéjgyilkos motiváció Tompa Eszter 2003-as meggyilkolása mögött, és nem is kínozták meg őt. A gyilkos megúszhatta volna szabálysértési eljárással, ha nem akarta volna újabb bűncselekményekkel palástolni a történteket, így viszont a végén meghalt egy fiatal lány, a férfi pedig 5-15 éves börtönbüntetésre számíthat. Több, mint 13 év után kapták el a tettest.Soltész Miklós a PS-nek: A Soros tenyeréből evő álcivilekre nincs szüksége Magyarországnak
Lázár: Soros civiljeit nem akarjuk eltakarítani, de mindent tudni akarunk róluk
Arányos lesz és az ország érdekeit szolgálja majd, ha a közeljövőben Magyarországon törvényjavaslat készül a Soros György által támogatott és a belpolitikába beavatkozó civil szervezetek ellenében - válaszolta a PestiSrácok.hu kérdésére Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter a mai Kormányinfón a parlamentben. Kiemelte, nem személyre szabott törvényt kell hozni, az Igazságügyi Minisztérium ezzel kapcsolatos javaslatát még nem ismerjük.Itt az új szabály: Magyarország területén migráns nem mozoghat szabadon
A hideg miatt a kormány felajánlja a segítségét a magyar településeknek, amely önkormányzatnak pénzre, segítségre van szüksége, haladéktalanul forduljon a Belügyminisztériumhoz - kezdte az újévi első Kormányinfót Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter. Ismertette, jelenleg 87 millió köbméter a napi gázfogyasztás Magyarországon, de ennél nagyobb igényre is fel vagyunk készülve, a gáztározókban elegendő a gázmennyiség, mint ahogy az áramfogyasztás kielégítése sincs veszélyben.G-nap a Közgépnél - Megtudtuk, miért szakított Simicska Lajos és Nyerges Zsolt
Bár két napja hiába várjuk a Közgép Zrt. válaszát arra, hogy miért távozott az óriáscég elnöke, Nyerges Zsolt, most Simicska Lajos környezetéből megtudtuk a szakítás pikáns hátterét. Kiderült, hogy Simicska a múlt hétvégét Nyerges Zsolttal töltötte, egy Rajkához közeli vadászházban. Az esti beszélgetés során tettlegességig fajuló vita bontakozott ki közöttük, melynek tárgya a cégcsoport a kormánnyal szemben indított háborúja, annak értelme és várható végeredménye volt.Kónya Imre a Polbeatben: "Göncz Árpád nem képviselte a nemzet egységét, veszélyeztette az ország stabilitását" (videó!)
Az állampárttal szemben létrejött Ellenzéki Kerekasztalból kinőtt pártok és politikusok győzelemre születtek, és 1989-ben, 1990-ben ott is volt az esély, hogy ez a győzelmi remény valóra váljon, de sajnos csak félig vált valóra, hogy megtörténjen a valódi rendszerváltás - jelentette ki a PestiSrácok.hu Polbeat című tegnapi adásában Kónya Imre, a Boross-kormány belügyminisztere, Antall József korábbi miniszterelnök kormányának parlamenti frakcióvezetője. Az MDF egykori alelnöke nyomatékosította, 1956 után az 1989-es időszak volt, amikor az egész világ előtt is megbecsülést szerzett magának az egész magyar nemzet. "Remélem egy későbbi nemzedéknek ez az 1989-es időszak is olyan kapaszkodó lesz, mint amilyen nekünk 1956 volt" - fogalmazott Kónya Imre.Ajánljuk még

































