Dobrev Klára és a tévedések chartája
Újabb kormánybuktató szeánszot tartott a Demokratikus Koalíció D. K.-ja, akitől immáron nemcsak videós, de személyes formában is megtudhattuk: Orbán Viktor (megint) megbukott, ezúttal Brüsszelben. Meglepetésként tálalta ehhez Klára asszony, hogy ezt a többi kis-DK is így gondolja – mintha bárkiben is felmerült volna a gondolat, hogy az ellenzék inkább a valóság mellett áll ki a Gyurcsány-párt helyett. Mindenesetre bizonyítandó igazukat, egy politikai nyilatkozatot nyújtottak be az Országgyűlésnek, amelyben az áll, hogy valójában Orbán orrára koppintottak Brüsszelben, egyetlen pontot sem sikerült teljesítenie az előre kitűzött célok közül, amiket pedig korábban rendeletbe is foglaltak. Az meg, hogy a világsajtó Orbán győzelméről számolt be, nyilván csak egy újabb burzsoá trükk.Fehér és fekete milíciák néznek farkasszemet Louisvilleben
Egyáltalán nem túlzás azt állítani, hogy a polgárháború szélére sodródott az Egyesült Államok a George Floyd halálát követő "antirasszista" fosztogatások és lázongások nyomán. Az Antifa anarcho-terrorista szervezet már a kezdetektől igyekezett kiélezni a feszültséget feketék és fehérek között, sajnálatos módon igencsak eredményesen. A konfliktus azonban tovább eszkalálódott, ahogy a Black Lives Matter és az Antifa mellett a balliberális politikusok is beszálltak a tüntetők hergelésébe, készülve a novemberben tartandó elnökválasztásra. Az Egyesült Államok számos városában kérészéletű anarchista "szakadár államok" és "faji milíciák" jöttek létre, akik mára már egymással és a fehérekkel is változó intenzitású harcban állnak.Így aggódtunk Fekete-Győr Andrással a sajtószabadságért - Visszanézhető videó a pénteki Index-tüntetésről
Pénteken este hattól az Origo szerkesztőségébe berontó, újságírókat zaklató Fekete-Győr András vezette Momentummal és a Jobbikkal közösen sirattuk el a sajtószabadságot és annak, mint megtudtuk egyetlen élő képviselőjét, az Indexet, majd a zarándokhellyé avanzsált szerkesztőségtől egészen a Karmelitáig vonultunk a gyászmenettel, ahonnan élőben követhették nézőink a függetlenobjektív médiáért, de valahogy mégis a kormány ellen szerveződő tüntetést. És milyen tanulságos út volt! Fegyőrről megtudtuk, hogy már "megváltozott" és nem rontana be az Origo szerkesztőségébe, hiszen már a független médiáért tüntet. A függetlenség egyébként fontos témája volt a produkciónak, csak a Momentum, DK, és a Jobbik telepedett rá a rendezvényre. Leginkább a Momentum és a DK idős aktivistáinak együttműködése volt meglepő, tekintve Kádár Barnabás nyugdíjasokat gyalázó kijelentésére, miszerint az ő szavazati jogukat el kellene vennie a kormánynak. Igaz, Kádárt nem láttuk a tömegben settenkedni. Videónkból pedig megtudhatják, miért nem visel Fegyőr maszkot a tüntetésen, miért kell demokratikus szerkesztőségekre rátörni és hogy mi lett volna, ha ismét megbukik Orbán a világrengető tüntetéstől. A részletek mélyebb megértésében Fekete-Győr András (3:00-tól) és Hajnal Miklós, a Momentum szóvivője (19:30-tól) sietett segítségünkre.A Momentum és a Jobbik együtt siratja az Indexet és a sajtószabadságot - Élő videóközvetítés a PS-en!
Este hattól az Origo szerkesztőségébe berontó, újságírókat zaklató Fekete-Győr András vezette Momentummal és a Jobbikkal közösen siratjuk el a sajtószabadságot, majd a spontán zarándokhellyé avanzsált Index-szerkesztőségtől egészen a Karmelitáig követjük a gyászmenetet, ahonnan élőben közvetítjük a függetlenobjektív médiáért, de valahogy mégis a kormány ellen szerveződő tüntetést. A menetet a kellő megrökönyödéssel, a sajtószabadság miatti szűnni nem akaró aggodalommal és felháborodással fogja 18 órától kommentálni Varga Ádám, a The Fair Right vloggere, a PestiSrácok.hu új munkatársa, valamint Szalai Szilárd, ügyeletes ellenforradalmár. Kövesse velünk a tüntetést, aggódjunk együtt a függetlenségtől független médiáért!Lelőtték az Epstein-ügyben érintett pedofil milliárdosok átvilágítását vizsgáló bírónő férjét és fiát
Megölték a fiát és súlyosan megsebesítették a férjét annak a new jersey-i szövetségi bírónak, aki a múlt héten kapott utasítást az Epstein-ügyben érintett pedofil milliárdosok átvilágításának törvényességét vitató per tárgyalására. Az esetről tudósító abcnews.com szerint Ester Salas több fenyegetést is kapott a közelmúltban, az FBI még vizsgálódik, hogy ezek összefüggésben állnak-e a támadással. Több forrás, köztük a StarTribune is felhívta a figyelmet, hogy a Salas családja elleni támadás éppen egy héttel azután történt, hogy a bírónőhöz rendelték az ügyet, amelyben befektetők indítottak pert a Deutsche Bank ellen, mert szerintük a német pénzintézet hamis, illetve félrevezető tájékoztatást adott a pénzmosás kivédését célzó gyakorlatáról, és nem ellenőrizte rendesen a magas kockázatú ügyfeleit, köztük az emberkereskedelem és pedofília vádjával tavaly bíróság elé állított Jeffrey Epsteint, és esetleges körét.Havi 1 millióért titkolózik Újbudán az önkormányzati szerződésekről a DK és László Imre átláthatósági biztosa
Befejezték a nyomozást az autóban megfojtott újpesti vállalkozó ügyében
A rendőrség vádemelést javasol három férfi ellen, akiket azzal gyanúsítanak, hogy tavaly májusban megöltek egy 48 éves újpesti vállalkozót, akinek pénzzel tartoztak – közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság életvédelmi osztályvezetője pénteken, sajtótájékoztatón. Az elkövetők utáni nyomozás során a rendőrség egy vélhetően másik ügyhöz köthető sírgödröt, illetve egy drogtanyát is felfedezett; utóbbi ügyben eljárást is indítottak."A rád bízott drága kincset őrizd mindig" – Az oklándi Őrhegyen szórták szét Kelemen Levente hamvait (videó)
Levente mindenki Leventéje volt. A falu Leventéje, a barátok Leventéje, a tiszteletbeli székelyek Leventéje, tiszteletes úr, nekem pedig édesapa – így emlékezett lánya Kelemen Levente oklándi tiszteletesre, a magyarság nemzetgyógyítójára. A "kovászembert", aki hosszas küzdelem után, 55 évesen távozott, fájó űrt hagyva a magyarság szívében maga után, barátai és szerettei búcsúztatták egy második, huszárhagyomány szerinti szertartás keretei közt. Kérésének megfelelően hamvai egy részét a Homoródmente legmagasabb csúcsán, az Őrhegyen szórták szét gyermekei, hogy onnan figyelje és őrizze nyáját. Tanítása, intelmei és munkássága példaként megmarad mindannyiunknak! Nézze meg a búcsúztatáson készült videónkat!Titkos szerződésekkel javítja az átláthatóságot Újbuda DK-s polgármestere
Az újbudaiak egy szörnyen abszurd rémálomba csöppentek 9 hónapnyi DK-s kormányzást követően. Polgármesterük Hitlert élteti, majd úgy áll ki a fekete jogok mellett, hogy Mengelével mossa össze Mandelát, most pedig szakpolitikai kérdésben sikerült hasonlóan elképesztő ellentmondásba keverednie: titkosított szerződéssel bízta meg Soros jogászait a Transparencynél a XI. kerület átlátható gazdálkodásának felügyeletével. Legalábbis Novák Előd, a Mi Hazánk Mozgalom képviselője szerint, aki hétfőn délelőtt beszélt erről a kerületi városháza előtt. Hogy a biztos kinevezése csak László Imre önmagával szembeni bizonytalanságának következménye, vagy csak egyszerűen egy újabb kifizetőhelyről van szó, nem tudni. Mindenesetre portálunk megkereste a kerület vezetését és a DK központját is, hogy az általuk hirdetett átláthatóság jegyében öntsenek tiszta vizet a pohárba, ez azonban lapzártáig nem sikerült. Ebből pedig csak arra tudunk következtetni, hogy a havi egymilliós fizetés ellenére sem végez kifogástalan munkát az átláthatóságért felelős biztos. Hogy segítsük munkáját, megkeresésünket a cikk végén változtatás nélkül közöljük.Sok dzsihadista van börtönben, de egyre többen szabadulnak
Egy tanulmány szerint kevesebb ugyan a belga börtönökben fogvatartott terroristák száma, de még így is nagyon sokan vannak: a rabok számának 1,7 százalékát teszik ki. Ráadásul a csökkenés legfőbb oka az, hogy sokan kiszabadulnak – számolt be a V4NA hírügynökség.A kommunizmus óta nem látott jogkört szavazott meg magának Siófok "független" polgármestere
Miközben az ellenzék a veszélyhelyzet miatt bevezetett különleges jogrend ideje alatt rendszeresen még a nemzetközi médiában is szörnyű diktatúráról sivalkodott – bár a parlament továbbra is ülésezett –, arról valamiért elfelejtettek szólni, hogy éppen az ő frontembereik voltak azok, akik az általuk vezetett településeken te(l)jhatalommal rendelkeztek. Érdekes módon az ellenzéki polgármesterek voltak azok, akik a közgyűlés jóváhagyása, véleményezése nélkül hoztak meg egyszemélyben fontos döntéseket, rendeleteket, miközben az általuk diktátorként aposztrofált Orbán Viktor és a kormánytagok az állítólagosan bedeszkázott parlamentben az ellenzéki képviselőkkel voltak kénytelenek vitázni. Budapest főpolgármestere vagy éppen a DK-s László Imre mellett más baloldali városvezetők is igyekeztek minél jobban kihasználni a különleges jogrendből adódó lehetőségeiket, így a magát függetlennek nevező, valójában Jakab Péterrel parolázó siófoki polgármester, Lengyel Róbert is. A "független" városvezetőnek a rendkívüli felhatalmazás utolsó napján sikerült meghoznia még egy olyan döntést is, amivel gyakorlatilag bebiztosította magát arról, hogy ő maga egyszemélyben dönthessen a különböző beszerzésekről a járványhelyzet után is. Persze felmerülhet kérdésként: vajon milyen összefüggés lehet a védekezés és a beszerzések szabályozása között a veszélyhelyzet után? A válasz viszonylag egyszerű: valószínűleg semmi.Megtalálta az ellenzék a Tarlós által hátrahagyott 180 milliárdot, majd megmagyarázták, hogy mégsem
Orbán Viktornak kellene karban tartania Budapestet az ellenzék szerint. Nagyjából ez derült ki az MSZP-s Horváth Csaba zuglói polgármester és a szintén szocialista, Tüttő Kata főpolgármester-helyettes ma délelőtti sajtótájékoztatóján, amit a Pénzügyminisztérium épülete előtt tartottak. A két ellenzéki politikus ismét plusz forrásokért igyekezett kalapolni a Lánchíd felújításához, mindezt a tőlük megszokott módon teljesen összefüggéstelen panasz-áradattal körítve adták elő. Bár azt egyikük sem tudta megmondani, pontosan mennyibe kerülne a teljes projekt, ennek ellenére legalább 10 milliárd forint támogatást követeltek a kormánytól. Arról a 180 milliárd forintról pedig, amit az előző városvezetés a kasszában hagyott, Tüttő elismerte, hogy valóban létezik, de igazából nem is. A Fidesz szerint Karácsonyék szerencsétlenkedését már nem lehet sokáig folytatni.Orbán az Országgyűlésben: van még odaát valaki?
A napirend előtti felszólalások után két órában hangozhatnak el az azonnali kérdések, az interpellációkra egy, a kérdésekre pedig fél óra áll rendelkezésre. Az azonnali kérdéseket a Ballik főprovokátora, Jakab Péter nyitotta, aki ma is elérte, hogy elvegyék tőle a szót minősíthetetlen stílusa miatt.Nem vonta meg az Országgyűlés Bangóné mentelmi jogát (Cikkünk folyamatosan frissül)
Az Országgyűlés hétfőn szavazott a kormány jövő évi költségvetési javaslatához benyújtott módosító indítványokról. A házelnök napirendi javaslata alapján az ülés délben, a közelmúltban a százegyedik életévében elhunyt Bálint György volt SZDSZ-es képviselőre, kertészmérnökre, valamint a kuláküldözések idején tönkretett magyar gazdákra történő emlékezéssel kezdődik. A 2021-es büdzsé mellett a Ház ezen a héten dönthet az egyszer használatos műanyagok forgalomba hozatalának betiltásáról, az iskolaőrség bevezetéséről és a tizenharmadik havi nyugdíj visszaépítésével összefüggő módosításokról.Az ülésen a szocialista Bangóné Borbély Ildikó mentelmi ügyében is határoznak. A szocialista képviselőnő mentelmi jogának felfüggesztését a Pesti Központi Kerületi Bíróság kezdeményezte, rágalmazás miatt. Szabó Tímea ismételten nem tudta türtőztetni magát, az erről készült videófelvételben a "Párbeszéd" politikusa, mit jelent neki a pártjának nevében foglalt üzenet.Terézvárosban is hozta a formáját a baloldal
Gazdaságvédelmi operatív törzs: Elkezdődött a gazdasági kilábalás
Szerdán délután tartotta élőben első sajtótájékoztatóját a járvány utáni gazdasági helyreállítást koordináló gazdaságvédelmi operatív törzs (GOT). A szakemberekből álló stáb feladata a gazdaság növekedését fékező adminisztratív szabályok kiiktatása; ennek eredményeit és a közeljövőben várható intézkedéseket ismertette a tájékoztatón Varga Mihály. A pénzügyminiszter szerint a siker egyik kulcsa a gazdaság hosszú évek óta tartó szárnyalása lehetett, a kilábalásban pedig segítséget nyújt, hogy felkészülten érte a válság Magyarországot.Arató szerint a kormány kifosztotta az önkormányzatokat, akkor is, ha nem
Dörgedelmes közleményt adott ki a Demokratikus Koalíció arról, hogy a kormány "kivérezteti" az önkormányzatokat, mindebben pedig partnere is akad, méghozzá a "fideszes" Alkotmánybíróság személyében. Az "önkormányzatok kivéreztetése-szlogen" azonban nem kicsit sántít, a jövő évi költségvetés ugyanis több pénzt juttat a településeknek, mint az idei, az ellenzék szerint azonban a stabilitás és a növekedés csak egy burzsoá trükk.Ajánljuk még

























