Forró drót
Takács Péter: Magyar lezüllesztette a parlamentet
A volt egészségügyi államtitkár, fideszes országgyűlési képviselő szerint ezzel a gyűlölet áradattal ráültek a hülyeség vonatra, amin nincs fék. A tiszás szavazók egyelőre támogatják a demagóg, hazugságra épülő gyűlölet kampány folytatását, de majd akkor döbbennek meg, amikor az 1200 Magyar Péter ígéretből a költségvetésben csak kevés fog megvalósulni - vetítette előre Takács Péter.Megkezdődött Ion Iliescu volt román államfő pere az 1989-es forradalom ügyében
Csaknem harminc évvel az 1989-es decemberi forradalomként emlegetett, több, mint ezer emberéletet követelő véres események után a román legfelső bíróságon megkezdődött az előzetes tárgyalás pénteken Ion Iliescu volt román államfő és másik két vádlott büntetőperében. A 89 éves volt elnököt és két, még életben lévő feltételezett bűntársát emberiesség elleni bűncselekményekkel, 862 ember halálát és 2150 ember sebesülését okozó katonai diverzió megszervezésével vádolják.Kábítószerrel való visszaélés miatt is nyomoznak a kispesti szocik körül
A Készenléti Rendőrég Nemzeti Nyomozó Iroda kábítószerrel való visszaélés gyanúja miatt is nyomozást folytat a XIX. kerületi szocialista botrány szálaival összefüggésben – írja saját forrásra hivatkozva a 24.hu. A cikk szerint ismeretlen tettes ellen nyomoznak, ugyanakkor a vizsgálat alapját a Hír TV által nyilvánosságra hozott felvétel adja, amelyen a kispesti MSZP-s képviselő, Lackner Csaba egy fehér poros zacskót lóbál. Azt a PestiSrácok írta meg, hogy korrupció miatt is elrendelték a nyomozást a hatóságok.Szijjártó: "Az illegális migráció elleni fellépéshez a hírszerző rendszer jó állapotban tartása elengedhetetlen"
Állandósuló és folyamatosan növekedő migrációs nyomással kell számolni – mondta a külgazdasági és külügyminiszter pénteken, Budapesten. Szijjártó Péter azután nyilatkozott a sajtónak, hogy az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottságának zárt ülésén megtartotta szokásos éves beszámolóját.Félmilliárdos költségvetési csalás miatt indult eljárás algyői cégvezetők ellen
Csaknem ötszázmillió forintos költségvetési csalás miatt indult eljárás két algyői cég vezetője ellen, az ügyészség indítványozta letartóztatásukat – közölte a Csongrád Megyei Főügyészség. Az egyik cégvezetőt már korábban is költségvetési csalás miatt ítélték el. A gyanúsítottak most a nyomozás ideje alatt is minden létező eszközzel próbálták akadályozni az eljárást.Elhalasztották a magyar műholdak mára tervezett fellövését
A földi állomás további tesztelése érdekében elhalasztották a mára tervezett műholdfellövést – olvasható a SMOG–1 Facebook-oldalán. Hamarosan startolhat Magyarország második és harmadik műholdja, amelyekett a Műegyetem hallgatói és oktatói építettek. A fellövést élőben lehet majd követni az interneten. Az újabb időpontot egyelőre nem jelentették be. A Smog-műholdak küldetésének célja a digitális tv-adók által az űrbe kibocsátott elektromágneses szennyezés feltérképezése alacsony földkörüli pályáról. A fejlesztési munkálatokat lehetőség szerint hazai erőforrásból, egyetemi hallgatók bevonásával valósítjuk meg – olvasható a fejlesztők által működtetett közösségi oldalon.Huth Gergely: Gyurcsányékkal az alvilág tör utat magának (Videó!)
Szombathelyen kell keresni az ördög ügyvédjét, ami egyértelműen kiderül a Facebook azon transzparencia-oldaláról, amit egyébként a jobboldaliak megregulázására hoztak létre – vélekedett Huth Gergely, a PestiSrácok.hu főszerkesztője a Hír TV Magyarország élőben című műsorában, ahol Az ördög ügyvédjét leleplező cikkünk volt a téma. Huth Gergely hangsúlyozta: nem az a lényeg, hogy kicsoda a fizetett hirdetéseket finanszírozó "Horváth Csaba", vagy ki használja a profilt, hanem az, amit ezeket a lejárató kampányok üzennek és amivel Az ördög ügyvédje fenyeget, hogy a jobboldaliak egyesével le lesznek vadászva, ki lesznek végezve. "Ott vagyunk ma, ahol 2006-ban voltunk. Az alvilág kér hatalmat, és ezt azok a megtévesztett emberek, akik Karácsony Gergelyre vagy a Momentumra szavaztak, ezt nem értik, nem látják át, hogy micsoda köröket engednek a hatalom közelébe, egyelőre csak helyi szinten az önkormányzatokban, de ugyanezek a körök kérik a szavazatukat 2022-ben" – jelentette ki a PestiSrácok.hu főszerkesztője, hozzátéve, hogy márpedig ha ez a csoportosulás az ország vezetésének közelébe kerül, akkor vége lesz a békés építkezés időszakának, ami az elmúlt kilenc évet jellemezte.Jónak lenni jó! – Több, mint 15 millió gyűlt össze eddig a koraszülöttek javára
Folyamatosan érkeznek a felajánlások a közmédia Jónak lenni jó! elnevezésű jótékonysági kampányában, amelynek idei kedvezményezettje a 30 éve működő Peter Cerny Alapítvány – mondta az M5 kulturális csatorna igazgatója. Hozzátette, hogy az adományvonalon keresztül már több, mint 15 millió forintot ajánlottak fel. A közmédia adománygyűjtő jótékonysági kampányát nyolcadik éve rendezik meg. Az első évben a Böjte Csaba szerzetes alapította Dévai Szent Ferenc Alapítvány javára mintegy 100 millió forintot gyűjtöttek össze. A felajánlásokat továbbra is várják: a 13600-as számon a 04-es mellék megadásával vagy a 13600-as számra a 04-es kóddal küldött sms-sel hívásonként és üzenetenként 500 forinttal lehet támogatni a koraszülöttek mentését és szállítását 1989 óta végző Peter Cerny Alapítványt, akik az összegyűlt pénzből egy speciális, magasfrekvenciás lélegeztetőgépet szeretnének vásárolni.Csak az elmúlt hónapokban egymilliárd forint értékben kaptak új CT-ket a fővárosi kórházak
Karácsony Gergelynek – aki mellesleg személyesen is leszavazta a dél-budai centrumkórház fejlesztést – az egyik kedvenc mantrája az egészségügy, azon belül is a CT-k. Amikor a stadionstopot bejelentette, azt mondta: addig nem épülhet új stadion a fővárosban, amíg nincs minden kórházban CT. A Magyar Hírlap (Karácsony Gergely kedvéért) összegyűjtötte, hogy 2010 óta az általa rendszeresen kritizált, becsmérelt Fidesz-kormány mennyit költött csak a budapesti képalkotó, diagnosztikai vizsgálatok korszerűsítésére és mennyi CT-t vásárolt. A lap cikke azt is elárulja – hátha a főpolgármester nem tudná –, hogy minden kerületben hozzáférhetőek a legmodernebb képalkotó diagnosztikai vizsgálatok és összesen 28 CT áll a lakosság rendelkezésére közfinanszírozásban, csak a fővárosban.Mutatjuk, kik azok, akik egészségügyi fejlesztésről papolnak és közben leszavazták a szuperkórházat
A fővárosi közgyűlés szerdai ülésén szavaztak a dél-budai centrumkórház létesítéséről, amely az agglomerációkban élőkkel együtt összesen mintegy 1,2 millió embert látna el. A Fidesz-KDNP terjesztette be, hogy a fővárosi önkormányzat a kormányhoz hasonlóan különítsen el 50 milliárd forintos egészségügyi célú többlettámogatást. Módosító javaslatban azt is szerették volna elérni, hogy a dél-budai centrumkórház az eredeti helyen és tervek szerint épüljön meg, azonban ezt is leszavazták az ellenzéki képviselők. 33 képviselőből 17 nyomott nem gombot a szuperkórházra, az eddigi legnagyobb kórházfejlesztésre. Éppen azok, akik rendszeresen papolnak egészségügyről, kérik számon a kormányon az egészségügyi és kórházfejlesztéseket. Megmutatjuk, kik ők. Íme:Három évig tartott, mire elítélték a mészárlást tervező iszlamista bevándorlókat Melbourne-ben
Egy ausztrál bíróság pénteken súlyos büntetéseket szabott ki három férfira, akik az Iszlám Állam terrorszervezet ihletésére 2016 karácsonyán Melbourne belvárosában terveztek merényleteket. Victoria állam legfelsőbb bírósága 28 év és hat hónap börtönre ítélte a 27 éves Ahmed Mohamedet és a 29 éves Abdullah Chaaranit, akik a központi Federation téren akartak machetékkel az embereknek rontani és pokolgépeket robbantani. A harmadik vádlott, a merénylet kitervelésében rövidebb ideig részt vevő, 24 éves Hamza Abbast 22 év szabadságvesztésre ítélték, leghamarább ugyanakkor 16 év és hat hónap börtön letöltését követően kerülhet feltételesen szabadlábra.Az ellenzék gáncsoskodása miatt alpolgármesterek helyett tanácsnokokat választottak Nagykanizsán
A nagykanizsai közgyűlésnek csütörtökön sem sikerült alpolgármestert választania, ezért a szervezeti és működési szabályzat (szmsz) módosításával tanácsnoki pozíciókról döntöttek a képviselők. Balogh László polgármester a közgyűlésen előterjesztést tett arra, hogy a Fidesz-KDNP frakciójából legyen egy alpolgármester – fenntartva a lehetőséget arra, hogy az ellenzéki pártok akár két alpolgármestert jelöljenek –, de a többség a felvetést elutasította. Az ellenzéki pártokat tömörítő Éljen VárosuNk! Egyesület (ÉVE) jelölése alapján négy képviselőjüket tanácsnokká választották; ők a kijelölt területeket felügyelik, ellenjegyzésükkel készülhetnek a közgyűlési előterjesztések. A bosszúhadjárat részeként a tizenegy önkormányzati cégből nyolc esetében visszahívták néhány napos vagy néhány hetes hatállyal az ügyvezetőket, egyúttal a saját embereiket nevezték ki helyettük.Be nem jelentett látogatásra Afganisztánba érkezett az amerikai elnök
Előre be nem jelentett látogatásra Afganisztánba érkezett csütörtökön az amerikai elnök. Donald Trump az amerikai hálaadás ünnepén ellátogatott az afgán fővároshoz, Kabulhoz közeli Bagramban lévő amerikai légitámaszpontra.Az Európai Tanács kinevezte az új Európai Bizottságot
Hivatalosan is kinevezte az Ursula von der Leyen vezette új Európai Bizottságot csütörtökön a tagországok állam-, illetve kormányfőiből álló Európai Tanács. Az új összetételű brüsszeli testület mandátuma 2019. december 1-jétől 2024. október 31-ig szól – tájékoztattak az írásbeli jóváhagyásról szóló esti közleményben.Médiajogi konferencián elemezték a magyarországi helyzetet
Médiajogi konferenciát szervezett a Pest Megyei Kormányhivatal. A Sajtó és média a jog tükrében elnevezésű rendezvényen Horváth Attila alkotmánybíró, Koltay András rektor, Szánthó Miklós médiaalapítványi elnök, valamint Buczkó Péter ügyvéd elemezték a magyar és a nemzetközi média helyzetét, valamint az aktuális joggyakorlatot.Feloszlatta szécsényi szervezetét a KDNP
Tisztelettel tájékoztatjuk a közvéleményt, hogy harminc év sikeres működést követően megszűnik a KDNP szécsényi szervezete, miután az Országos Elnökség feloszlatta. A döntésről egy rövid levélben tájékoztattak minket. Az eljárás során egyszer sem kérdeztek meg minket, a koholt vádakkal szemben nem védekezhettünk – kezdték közleményüket a szécsényi KDNP-sek, a közlemény aláírója pedig az – immár csak volt – helyi KDNP-elnök Juhász Miklós. A volt szécsényi KDNP-sek hozzátették: e koncepciós eljárás azért is elfogadhatatlan, mert a szécsényi szervezet támogatásával többek között olyan országosan is ismert személyek kerülhettek be a parlamentbe, mint Surján László vagy Nagy Andor. A választások eredményeit tekintve mindezidáig Magyarország egyik legsikeresebb KDNP-szervezete a szécsényi volt.A zuglói Horváth Csaba bevetette a baliberális csodafegyvert: adót emel és a garázsokra is sarcot vet ki
Az inflációt jóval meghaladó mértékű adóemelésről döntött a Horváth Csaba vezette balliberális zuglói képviselő-testület. Ráadásul a garázsokra is adót vetnek ki. A kerületet korábban vezető Karácsony Gergely a választási kampányban arról beszélt, hogy minden rendben van Zugló gazdálkodásával; most mégis adóemelésről döntöttek.Kinyílt az ellenzéki bőségszaru – egy havi munkáért egy havi jutalom is jár Siófokon az alpolgármesternek
Hálás dolog főállású alpolgármesternek lenni Siófokon: az új, immár ellenzéki képviselő-testület az ellenzéki pártok által támogatott Lengyel Róbert javaslatára az október 29-i alakuló ülésen választotta meg a volt rendőr Bardócziné Molnár Anitát főállású alpolgármesterré, aki a nem egészen egy hónapnyi munkadíja mellé ugyanakkora összegű jutalmat is kapott.Orbán Viktor: Magyarország támogatja az EU horvát elnökségének célkitűzéseit
Magyarország támogatja az EU horvát elnökségének célkitűzéseit – jelentette ki Orbán Viktor kormányfő csütörtökön, Eszéken, Andrej Plenkovic horvát kormányfővel tartott munkaebédje után.Kunhalmi még mindig nem hallott a kispesti korrupciós botrányról (Videó!)
Kunhalmi Ágnes továbbra is tagadja, hogy korrupció történt volna Kispesten. A szocialisták választmányi elnöke a Hír TV-nek azt mondta: ő nem ismeri a bizonyítékokat. Korábban az MSZP kizárta a korrupciós botrányba keveredett kispesti képviselőt, Lackner Csabát, aki több milliós visszaosztásokról beszélt egy hangfelvételen. Karácsony Gergely főpolgármester is megszólalt már az ügyben, aki azt mondta: a Lacknert ért vádak megalapozottnak bizonyultak.Orbán: Legyen ismét a világ közepe Baranya és Szlavónia!
Össze kell kapcsolni Horvátországot és Magyarországot, hogy Szlavónia és Baranya megye ismét a világ közepe, irigyelt térség lehessen – mondta Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön, a horvátországi Eszéken. A kormányfő Eszéken horvát kollégájával, Andrej Plenkovictyal adta át a Horvátországi Magyar Oktatási és Művelődési Központ diákotthonát.Halász János: Elérkezett az ideje, hogy személyi következményei legyenek a Gothár-ügynek
Elérkezett az ideje, hogy személyi következményei legyenek Gothár Péter rendező szexuális zaklatási ügyének – mondta csütörtöki, debreceni sajtótájékoztatóján Halász János. A Fidesz-frakció szóvivője felidézte: több, mint egy hete robbant ki a budapesti Katona József Színházat érintő szexuális zaklatási botrány.Atlétikai világbajnokság – A IX. kerület feltételeit már kormányhatározatba foglalták
Stadion helyett olyan szabadidő- és tömegsport-központ jön létre Ferencvárosban, amely alkalmas nagy sportrendezvények megtartására is – mondta Baranyi Krisztina csütörtöki sajtótájékoztatóján. A kerület polgármestere közölte: a kormány már kormányhatározatban rögzítette azokat a feltételeket, amelyeket korábban a IX. kerület támasztott a 2023-as budapesti atlétikai világbajnokság beruházásai kapcsán.Az EP felszólította Oroszországot, hogy hagyja abba a litván bírák jogtalan perlését
Oroszország hagyjon fel a litván bírák ellen politikai okból indított büntetőeljárásokkal, az uniós tagállamok utasítsanak el az ügyben bármilyen jogi segítséget Oroszországnak – szögezték le csütörtökön elfogadott állásfoglalásukban az Európai Parlament képviselői strasbourgi plenáris ülésükön.A Népszava újságírója a Guardianban közölte, hogy homofóbia miatt nem indul Magyarország az Eurovízión
Annak azért mégiscsak van némi diszkrét bája, amikor a Népszava az egyik újságírójának a Guardianban megjelent írását teszi közzé azzal kapcsolatban, hogy lám-lám, Magyarországon milyen módon tiporják sárba a szabadságjogokat és ferdítik el hazánk eurovíziós szereplésétől való távolmaradásának okát, amit egyébiránt homofóbiaként értelmeznek. A közmédia felháborítónak és elfogadhatatlannak tartja, ezért határozottan visszautasítja az Eurovízió kapcsán a hazai és nemzetközi sajtóban megjelent állításokat – közölte csütörtökön az MTVA.Ajánljuk még
































