Szili Katalin: egy perc, egy üzenet nemzettársainkért Brüsszelnek
Még 3600 perc van, amivel megsokszorozhatjuk és sikerre vihetjük a nemzeti régiókról szóló aláírásgyűjtést, amely azt jelentené, hogy a saját demokrácia-felfogására oly büszke európai intézményeknél két kezdeményezéssel is kopogtathatnak közösségeink – fogalmazott portálunk megkeresésére Szili Katalin. A határon túli autonómiaügyeket koordináló miniszterelnöki megbízott a szombaton záruló kampány kapcsán kiemelte: egy aláírással az Európában élő nemzeti kisebbségek jövőjét támogathatjuk, ezért mindenkit arra kért, szólítsák meg külföldön élő rokonaikat, ismerőseiket is.Potápi: Húzzunk bele szombatig, ha azt akarjuk, hogy az őshonos kisebbségekkel is foglalkozzon Európa
Az aláírásgyűjtés sikere nemzetpolitikai érdek, hisz nagyban hozzájárulna a külhoni magyarság jogainak és lehetőségeinek bővüléséhez, ezáltal a magyar közösségek szülőföldjén való megmaradásához és boldogulásához – hangsúlyozta portálunknak Potápi Árpád János, a szombaton lezáruló őshonos nemzeti kisebbségekről szóló aláírásgyűjtés kapcsán. A nemzetpolitikáért felelős államtitkár – aki szerdán jelentette be, hogy elkapta a koronavírust – a házi karanténból nyilatkozva kiemelte, az őshonos kisebbségek ügye nem csak székely, nemcsak magyar, hanem összeurópai ügy is.Hazánktól hetven kilométerre ostromolja az európai életformát a terror - Országgyűlési összefoglaló
Hazánktól hetven kilométerre tombol a terror, Európa, az európai életforma támadás alatt áll – többek között erről is szó esett kedden, az országgyűlés aktuális ülésén. A képviselők megemlékeztek a 1956-os forradalom vérbefojtásáról, valamint a szocialista kormányzások idején elkövetett bestiális romagyilkosságok áldozatairól is.Dömötör: a terror hetven kilométerre közelítette meg Magyarország határait
Bécs városát az esti órákban terrortámadás rázta meg, a terror tehát hetven kilométerre közelítette meg Magyarország határait – fogalmazott Dömötör Csaba parlamenti államtitkár kedden. Mint országgyűlési felszólalásában a bécsi terrorcselekmények kapcsán hozzátette, több helyi tudósítás fogalmazott úgy, olyan dolog történt, amiről ők nem gondolták volna, hogy valaha bekövetkezik. A Párbeszéd politikusainak üzenve felidézte, Szabó Tímea az über ostobaság mocsarában fetrengőknek nevezte a bevándorlás ellenzőit, Tordai Bence pedig jelentéktelen témának titulálta az illegális migrációt.Hatvan új busz az agglomerációnak – Rendszerszintű szemléletváltás a közösségi közlekedésben (PS-GALÉRIA)
A közúti, vasúti, fővárosi, elővárosi, közösségi közlekedés értelmezhetetlen önmagában, a közlekedés egy rendszer, amelyet a kormány rendszerszinten kíván fejleszteni – hangzott el a budapesti agglomerációban szolgálatba álló hatvan új, Mercedes-Benz Conecto G típusú csuklós autóbuszok ünnepélyes átadásán. A sajtótájékoztatón többek között szóba került, hogy a tarifaközösség bevezetésére szolgáló javaslat jövő év nyarára készülhet el, a hetekben indul meg a tenderkiírás a hév-ek cseréjére, ugyanakkor folyamatosan zajlanak a további járműbeszerzések.Brenzovics: Ukrajna az utolsó megmaradt kapcsolatát vágja el Európától a kitiltási botránnyal
Egyetlen ország van, amely következetesen és határozottan támogatta és támogatja Ukrajnát csatlakozási törekvéseiben, és az Magyarország, de Kijev ezt képtelen belátni – fogalmazott portálunknak a Kárpátaljai Magyar Kulturális Szövetség vezetője, Brenzovics László, a kárpátaljai választási sikereket elemző keddi sajtótájékoztatót követően. A szövetség elnöke az ukrán kitiltási botrányra reagálva közölte: az ukrán diplomácia teljesen abszurd helyzetbe sodorta magát, már csak azért is, mivel Ukrajnának egyetlen útja szabad csak Európa felé, hiszen Magyarországot kivéve az összes környező országnak le vannak zárva a határai. Potápi Árpád János nemzetpolitikáért felelős államtitkár – az Ukrajnából vélhetően kitiltott egyik személy – portálunknak arról beszélt, csalódottságot talán csak amiatt érez, hogy az ukrán nacionalista politika ezúttal sem cáfolta meg önmagát.Szijjártó: Szánalmas és nonszensz a magyar köztisztviselők kitiltása Ukrajnából, a közlés módja pedig kulturálatlan (VIDEÓ)
Szánalmasnak és nonszensznek tartjuk, közlésmódja pedig mindenképpen kulturálatlan – reagált keddi Facebook-videójában Szijjártó Péter külgazdasági-, és külügyminiszter arra a hírre, amely szerint Ukrajna a helyhatósági választásokkal összefüggésben a belügyeibe való avatkozásra hivatkozva két magyar köztisztviselőt tiltott ki. Portálunk úgy tudja, egyikük Potápi Árpád János, nemzetpolitikáért felelős államtitkár. A külügyminiszter videójában többek között megjegyezte, a koronavírus által lebénított ukrán egészségügy megsegítésére küldött 50 lélegeztetőgép, illetve az ukránok Magyarországon való áthaladásának lehetősége nem számít beavatkozásnak...?Az összefogással ismét erőt mutatott a választásokon Kárpátalja – Kijevben tombolnak a nacionalista politikusok
Nem csoda, hogy kiborult, és éles diplomáciai lépésekkel fenyegetőzik a menthetetlenül kisebbségellenes ukrán vezetés, mivel a kárpátaljai KMKSZ sikeresen vett részt a vasárnap lezajlott helyhatósági választásokon. Bár hivatalos eredmények keddre, vagy szerdára várhatók, az előzetes becslések szerint a KMKSZ nyolc képviselőt juttat be a megyei közgyűlésbe, a kárpátaljai magyarság tehát képes volt összefogásával erőt mutatnia a többszörös nacionalista túlerővel szemben. A kisebbségi magyarság számára mindig kiemelkedően fontos a szavazáson való részvétel, hiszen – ahogy Tóth Norbert nemzetközi jogász az M1-en fogalmazott – a nemzeti kisebbségeket Ukrajnán belül finoman szólva nem kímélik, így megfelelő politikai képviselet nélkül az utolsó ajtó is bezárulhatna magyar érdekérvényesítés előtt.Összefogással vissza lehet fordítani a történelem kerekét – Szavazásra biztatják Kárpátalját a határon túli pártok
Zsarnokságért ma sem kell a szomszédba mennie a kárpátaljai magyaroknak. A szabadságot és a biztonságot ma sem adják könnyen Európának ebben a szegletében, de az érdekérvényesítéshez erőt kell mutatni – ezt az üzenetet tolmácsolták a Kárpát-medence magyar pártjainak képviselői Erdélytől a Felvidéken át a Vajdaságig, akik a vasárnapi ukrajnai választásokon való részvételre és a KMKSZ jelöltjeinek támogatására buzdították a kárpátaljai magyar szavazókat. Hangsúlyozták: nem szabad hinni azoknak a hangoknak, amelyek azt sugallják, úgyis mindegy a szavazáson való részvétel, hiszen a határon túli magyar pártok idei sikerei igazolták, hogy összefogással vissza lehet fordítani a történelem kerekét.Megkezdődött a Mérce szélsőbalosainak történelemhamisítása – Szerintük '56 egy szoci forradalom volt csupán
Hatvannégy évvel az 1956-os forradalom és szabadságharc után a szélsőbaloldali propaganda megkísérelte a lehetetlent: szocialista forradalomként próbálják beállítani '56-ot. Elképesztő arcátlanság, hogy a szovjetek hátsóját polírozó komcsik unokái mára meddig merészkednek a történelemhamisításban. Mintha nem a szocialista szégyenfoltot vágták volna ki a forradalmárok elsőként a magyar zászló testéből. 1956-ban az emberek demokráciát, demokratikus választásokat és a ruszkik eltakarodását akarták, az egész romlott rendszerükkel együtt. Meg a propagandájukkal együtt, de az még most is itt kísért, és próbálkozik.Hogy legyen végre már egy tünti... – Utcára vonultak az SZFE bentlakó „forradalmárkái” (Galériával!)
A fokozódó járványveszély dacára tüntető felvonulást tartottak az SZFE hallgatói pénteken délután fél öttől. Miközben a folyamatos öntapsolásban megittasult színművészetisek között elindult a számháború, hogy öt-, vagy már tízezren vannak, elénekelték az „Ég a város, ég a ház is” kezdetű angol dalocskát is. A színpadon egy meglepően színvonalas '56-os összeállítást követően aztán jöttek végre a szoci szakszervezetek, és jól ismert lózungjaik: elnyomás, rabszolgaság, szándékos népbutítás, meg a többi. Végül a Civil Roma Parlament tolmácsolásában az is kiderült, hogy az SZFE szabadságnótájának lényegében nincs is dallama. Mert az legalább szabad...Az utolsó ostromlott magyar vár – Márévár falai állták a megszálló szovjetek ágyútüzét (Videó!)
A Mecsekben található Márévár az utolsó, amelyet a Kárpát-medencében fizikailag ostrom ért: 1956. november 11-én a megszálló szovjet csapatok a romok mögé szorult szabadságharcosokkal vívtak itt tűzpárbajt, ketten közülük itt is lelték halálukat. A PestiSrácok.hu videójában megszólaló szemtanú, Bihari Lajos, aki 1956-ban hatodéves orvostanhallgatóként ápolta és segítette a felkelőket, többek között arról mesélt, hogy az orosz tankok hosszú órákon keresztül lőtték a várat, de amikor leszállt a por, a falak még mindig álltak. Márévár kitartott. A várostrom történetéről, hősökről, mártírokról és árulókról szóló összeállításunkból az is kiderül, miért is hozatta rendbe a pártállam a Márévárat, miközben az a szabadságharc szimbóluma, emlékműve volt, legalábbis a helyiek szemében. Az 1956-os forradalomra úgy tekintünk, mint budapesti esemény, holott a vidék is kivette a részét a küzdelemből..."Az élet útját biztosították a vérző fővárosnak" – A vértelen soproni '56 emlékezete (PS-VIDEÓ)
A hamu alatt izzott a parázs, az 1945 után felnőtt nemzedék világosan látta, hogy ez így tovább, ebben az országban nem mehet. Csak egy szikra kellett, amire senkinek nem kellett készülni, az jött magától – így idézi fel az 1956-os forradalom és szabadságharc soproni eseményeit videónkban Dr. ifj. Sarkady Sándor tudományos kutató. A soproni egyetemisták a határra érkező és a vidék magyarsága által összeadott segélyszállítmányok koordinálásával tíz napon keresztül biztosítják az "élet útját" a vérző fővárosnak. Sopron vértelen forradalmának emlékét egy korabeli bélyeg-felülnyomás is őrzi, amelynek szövege: "Hazádnak rendületlenül..! – Sopron, 1956. október 22."A Városliget visszanyeri méltóságát, az embereknek pedig tetszik ez
Miközben a Városliget fejlesztései töretlenül népszerűek a fővárosiak körében, egyre kínosabbá válik, hogy az állítólagos "ligetvédők" minden, lázálmukban született kritikájára – tarvágásról és betonozásról – a valóság orvul rácáfol. Számukra lassan nem marad más, mint a "ligetvédelem" mögött egyre nyilvánvalóbban felsejlő proletár-nosztalgia, a meleg sör - hideg virsli kombó híveinek azonban újabb kellemetlen hír, hogy a Városliget vissza fogja nyerni a régi méltóságát, ráadásul ez a fővárosiak nagy többségének tetszik is, hiszen eddig több, mint másfélmillióan látogatták meg a már átadott Liget-projekt-fejlesztéseket...Magyarország már nem a silány nyugat-európai élelmiszerek lerakata
Mára egyértelműen kijelenthető, hogy Magyarország nem lerakata többé a nyugat-európai silány minőségű áruknak – jelentette ki portálunknak Bognár Lajos. Az országos főállatorvos hozzátette, napjainkban számtalan olyan hazánkban előállított termék van, amely minőségében felveszi a versenyt a nyugati élelmiszerekkel, sőt, meg is előzi azokat. A helyettes államtitkár azt is hangsúlyozta, sikernek tekinthető, hogy átlagosan a hazai boltok polcain 100 áruból 75 Magyarországon állítottak elő, tehát magyar terméknek tekinthető.Kötelező ajánlások? – Agrárharc várható Brüsszelben
Október 19-e és 20-a között tárgyalja Luxemburgban a Mezőgazdasági és Halászati Tanács várhatóan az Európai Bizottság által kidolgozott Termőföldtől az asztalig stratégiát, amely a magyar álláspont szerint annak ellenére is több sebből vérzik, hogy várhatóan elfogadják. Az Agrárminisztérium előzetesen is különvéleményét fogalmazta meg, amelyeket a tárgyalásokon is képviselni fog. A portálunk által megszólaltatott szakértő szerint az Európai Bizottság az agrárpolitikai célkitűzések elérése érdekében úgy fogalmaz meg ajánlásokat, hogy azok részét képezik majd a tervek elfogadása során alkalmazott értékelési folyamatnak, tehát valahol közelező érvényűek. Ez a brüsszeli módszer ismerős lehet a jogállamiság tekintetében is, amely szintén kvázi ajánlások szintjén lebeg a tagállamok felett, Brüsszel azonban előszeretettel kéri számon a tagországokon, és próbálja azok érvényesülését a kifizetésekhez kötni.Hol vagy, te lázas ifjúság? – Felmérte a fiatalok demokráciaigényét Gyurcsányék kedvenc elemzőcége
A baloldali fordulat örök reménységei, a fiatalok körében végeztetett közvélemény-kutatást a Political Capital, a Gyurcsány-kormány kedvenc elemzőcége, azt vizsgálva, kellően demokratikusak-e a magyar fiatalok, miért nem robbantottak ki még forradalmat, utálják-e Orbánt, és elégedettek-e a járvány elleni védekezéssel. Az irányított kérdésektől sem mentes felmérésből többek közt kiderül: a fiatalok elégedetlenek a kormánnyal, ugyanakkor támogatják a járvány ellen tett intézkedéseket, és nagyon kötődnek Magyarországhoz.Ajánljuk még

























