"Maradjunk annyiban, hogy ez nem magyar, hanem hun film" - Kaszás Géza, rendező a Lovasíjászról
A színész-rendező Kaszás Géza a Kassai Lajos életéről szóló Lovasíjász című film kapcsán beszélt a Kassai-völgy tanításáról, a lovasíjászat közösségteremtő erejéről, a közösség hihetetlen fizikai terheléséről és szellemi életéről. Bár a kritikusoktól kapott hideget és meleget, a Lovasíjász nagy közönségsiker lett. A dokumentumfilm a Kassai Lajos által újrateremtett, csak a magyarokra jellemző harci technikával, és a köré szerveződő közösséggel foglalkozik. Kaszás Gézával beszélgettünk.Genderőrület: Gyűlöletbeszéd egy fütyis kisgyerekről azt állítani, hogy fiú
Spanyolország gender-aktivistái szerint gyűlöletbeszéd azt állítani, hogy amelyik gyereknek fütyije van, az fiú. Ennek igazolására még reklámkampányt is indítottak több spanyol nagyvárosban, ahol meztelen kisgyerekeket ábrázoltak a nemükkel ellentétes nemi szervvel. Egy szélsőségesnek bélyegzett keresztény szervezet ellenkampányában arra hívta fel a figyelmet, ne hagyd magad összezavarni. Madrid baloldali polgármestere erre elvitette a kampánybuszukat. Történet arról, milyen mélyre hatoltak a gender-ideológia gyökerei a spanyol politikában és közéletben. A genderőrülteknek teljesen elmentek otthonról...Nem kérünk többé az idegen ideológiákból - Az utolsó magyar Gulág-táborra emlékeztek
A Gulág üzenete ma az, hogy sose engedjük többé, hogy külső hatalmak idegen ideológiákat erőltessenek ránk - hangsúlyozta Völner Pál. Az Igazságügyi Minisztérium parlamenti államtitkára a magyarországi kényszermunkatáborokról rendezett konferencia kapcsán portálunknak elmondta, továbbra is fennáll a kettős mérce a kommunizmus és a náci bűntettek megítélése közt, és egy nyugati bíróság akár Biszkut is fölmentette volna, ha hozzájuk fordul.A névtelen tartótisztek tudatosan kentek minden bűnt az ügynökökre
Az olimpiarendezés elgáncsolása után az ügynöklisták nyilvánosságra hozataláért kampányol a Momentum Mozgalom, mondván, egyes politikusok még mindig zsarolhatóak ügynökmúltjukkal. A kérdéssel a héten több ellenzéki párt is foglalkozott. Kutatók ugyanakkor úgy látják, értelmetlen úgy tenni, mintha ezek az adatok nem lennének kutathatók. Ráadásul az állambiztonsági szolgálat tudatosan irányította a népharagot a sok esetben zsarolás, kényszerítés útján beszervezett ügynökökre, hogy a rendszer működtetői, a kommunista elit háttérben maradhasson.Mellélőtt az LMP: A paksi bővítésről nem lehet népszavazást tartani
Az LMP Paks II-t érintő népszavazási kezdeményezése kétszeresen is elbukik az alkotmányossági szűrőn – hangsúlyozta portálunknak Szánthó Miklós. Az Alapjogokért Központ igazgatója hozzátette, a beruházásról olyan nemzetközi szerződés rendelkezik, amely a hatályos és a korábbi alkotmányos szabályozás alapján is úgynevezett tiltott népszavazási tárgykör."Látszatjogállamban éltünk 2010-ig, azóta már a látszat sincs meg"
Látszatjogállamban éltünk 2010-ig, azóta már a látszat sincs meg – fogalmazott Gegesy Ferenc, volt IX. kerületi polgármester a Magyar Narancs csütörtöki számában. A korábbi SZDSZ-es képviselő tavaly év végén megjelent könyve kapcsán adott interjújában arról beszél, akkor döntött úgy, hogy távoltartja magát az országos politikával, amikor pártja koalícióra lépett az MSZP-vel. Mivel később mégis parlamenti képviselő lett, végignézte, hogyan asszisztál az SZDSZ, később pedig az MDF is s szocialisták kormányzásához.Lázár az olimpiai kudarcról: "Elgyávulás van a baloldalon"
Az egész ország kudarcának nevezte az olimpiától való visszalépést Lázár János, szokásos csütörtöki sajtótájékoztatóján. Hangsúlyozta, az olimpia ügye politikai üggyé vált, de a baloldali szavazók nélkül nincs meg a rendezéshez szükséges nemzeti egység. Hangsúlyozta, az ellenzék, akár a kettős állampolgárságról szóló népszavazás idején is, inkább a napi politikai haszonszerzésre használta a népszavazás lehetőségét, hiszen az MSZP is megtehette volna, hogy megerősíti korábbi saját álláspontját az olimpia megrendezés mellett. Megjegyezte, nagy ügyekben elgyávulás van a baloldalon.A kommunista gyilkosok megúszták a felelősségre vonást - Szabadtéri installáció a Gulág áldozatainak emlékére (VIDEÓ)
Egy háború akkor ér véget, amikor az áldozatokat szabadon lehet gyászolni, szabadon lehet rájuk emlékezni. Ez Magyarország számára csak 1990-ben érkezett el - hangzott el a Gulág-emlékév tiszteletére felállított szabadtéri installáció megnyitóünnepségén, a budapesti Városháza parkban. A műtárgy készítője, Molnár Tamás azt mondta, a kommunista elnyomás időszakát le lehetett volna zárni akár egy nürnbergi per mintájára, a kommunizmus bűnöseit elítélő nemzetközi bíróság felállításával is, ezt azonban a nemzetközi közvélemény nem akarta, és ma sem akarja.Jogellenes és multibarát, az unió mégis lenyomná a tagállamok torkán
Február 15-én szavaz az Európai Parlament az unió és Kanada között köttetendő szabadkereskedelmi egyezményről, amely már március 1-jével, bár ha részlegesen is, de hatályba léphet. A zöld szervezetek szerint az egyezmény ellentétes az uniós joggal, ráadásul veszélyt jelenthet hazánk GMO-mentességére, amennyiben például Kanada nagyüzemi módon előállított, olcsó hússal, vagy génkezelt növényekkel árasztja el az európai piacot. A portálunknak nyilatkozó szakértő szerint a CETA hatálybalépését az EP-képviselőkön kívül az Európai Bíróság is megakadályozhatja, amennyiben megállapítja, hogy az egyezmény összeegyeztethetetlen Európa jogi alapértékeivel.Feltámadt a civil tenger – Öt éves a Békemenet
2011. második felétől egyértelművé vált, hogy az új kormány ellen külföldről jövő mérhetetlen és gátlástalan erők szövetkeztek - mondta Bayer Zsolt publicista, a Békemenet öt éves évfordulója alkalmával tartott beszélgetésen. Bencsik András főszerkesztő hozzátette, „mindenki főszereplő és hős volt, a menetelés megtöltötte a lelkünket reménységgel”, és megmutatta a világnak, milyen elementáris erő támadt a magyar civil társadalomban. Elhangzott, a Békemenet olyan nehéztüzérség, amelyet nem lehet mindenkor bevetni, viszont hatására Barroso is másképp kezelt Orbán Viktorral.Elérték, ami a magyarokat megilleti - Több mint ötven vasútállomáson lesz magyar felirat Szlovákiában
Valamiért kevéssé kapott publicitást a Szlovák Államvasutak bejelentése, miszerint 54 település vasúti megállójában helyeznek ki magyar nyelvű állomásnév-táblát. A kétnyelvűsítő "gerillaakcióikról" elhíresült Kétnyelvű Dél-Szlovákia aktivistája szerint éppen azért fontosak az alulról jövő kezdeményezések, mert a szlovákiai magyar pártoktól csak annyi támogatásra számíthat a kétnyelvűség ügye, amennyit a közösségi elvárások kikényszerítenek. Hozzátette, a jelentős eredményt övező csend feltehetően annak köszönhető, hogy a Smer és a Szlovák Nemzeti Párt azzal a feltétellel járult hozzá a vasúti kétnyelvűséghez, hogy a Híd azt nem veri nagy dobra. Mi ezt most megtesszük.„A Heinekent minősíti a méltánytalan eljárás" - Kiáll a Miniszterelnökség az Igazi Csíki Sör mellett
A Heineken hozzáállását minősíti, hogy a magyar kormánnyal együttműködési megállapodást köt, majd Romániában méltatlan eljárást folytat egy magyar márka ellen - válaszolta a Miniszterelnökség a PestiSrácok.hu az Igazi Csíki Sör román ellehetetlenítésével kapcsolatos kérdésére. A tárca portálunknak nyomatékosította, a holland multi a román hatóságokkal együttműködésben lépett fel egy magyar márka ellen, és a Heineken cég is nyilvánvalóan tisztában van azzal, mivel jár Erdélyben magyar terméket forgalmazni. Hódmezővásárhelyen eközben beindult a sörbojkott...Gyurcsány lebűnözőzte és lebetegezte Orbán Viktort (videó!)
Tíz éve üldöznek politikai ellenfeleim, de ha érdemlek is büntetést, azt már letöltöttem - nyugtatta magát tizenharmadik évértékelő beszédében Gyurcsány Ferenc, a Demokratikus Koalíció pártelnöke. Mint az exkormányfő fogalmazott, mindig is Magyarország egyik vezetője volt és marad, mivel „tisztességesebb, jobb őszintébb” egyes politikustársainál. Arról is beszélt, nem szabad a demokratikus ellenzéknek lepaktálnia a Jobbikkal, fölcserélni a rosszat egy még rosszabbra, ugyanakkor üzent a jobboldali szavazóknak is, akik szerinte vezérük utasítására hol nyugatról, hol keletről várják a szeleket. Véleménye szerint senkit nem érdekelnek az évekkel ezelőtt elkövetett hibák ahhoz képest, amekkora kárt okozott a Fidesz az országnak. Gyurcsány dühös indulattal azt ígérte: letörli a fideszesek mosolyát. "A Fidesz lop, a miniszterelnök tolvaj, mint párttársainak jelentős része. El kell őket távolítani, addig nem nyugszunk, amíg ezek börtönbe nem kerülnek."Nincs B-terv, mert nincs B-bolygó
Már kétszáz éve ismert az üvegházhatású gázok szerepe a földi élet kialakulásában, az emberi tevékenység által okozott kibocsátásnövekedést a gazdasági élet ellenérdekelt szereplőinek és politikai, tudományos támogatóinak mégsem sikerül összekapcsolni az éghajlatban tapasztalható változásokkal. A témában rendezett MTA-s konferencia talán a "klímaszkeptikusokat" is meggyőzi arról, a fizika törvényei működnek, és nem kínai kommunisták találták fel a globális felmelegedés. Már most a huszonötödik órában járunk, és egyelőre nincs B-bolygó, csak a Hollywood-i filmeken.Észrevétlen maradt egymillió köbméter maró lúg? - A MAL Zrt. működésének szabályosságát firtatja a GreenPeace
A nagyszámú sérülést és több áldozat halálát a környéket elöntő maró lúgos folyadék okozta - állítja a GreenPeace a vörösiszap katasztrófával kapcsolatban. Miközben a védelem a helyi lakosok és vezetők felelősségét firtatja, a zöld szervezet arra próbálja felhívni a döntéshozók figyelmét, az egymillió köbméter maró hatású zagy, amely a környékre zúdult, megkerülhetetlen tény. Márcsak azért is, mert elvileg a lúgos vizet a kezelőcég rendszeresen lecsapolta és ártalmatlanította, így kapott ugyanis engedélyt. Elvileg."A román állam azt szeretné, hogy vállalkozás helyett Angliában mosogassanak a székelyek" - PS-interjú az Igazi Csíki atyjával
Ahogy a rendszerváltás után a szerencsi cukorgyárat az ellenérdekelt multi a földdel tette egyelővé, a holland Heineken hamisításra hivatkozva így töröltetné el a föld színéről az Igazi Csíki Sör gyárat, és zúzatná be a sör előállításához szükséges összes gépet és eszközt. A román állam pedig mindehhez úgy asszisztál, hogy közben teljesen figyelmen kívül hagyja az uniónak az ügyben meghozott december 9-ei, jogerős döntését. Lénárd András portálunknak elmondta, véleménye szerint a „latin ajkú” Maros megyei bírák így adták értésére a csíki székelyeknek, hogy ők nem részei az Európai Uniónak, és minden lehetséges eszközzel igyekeznek gátolni az erdélyi magyar gazdaság megerősödését.Néró korában nem üldözték így a keresztényeket
Ma nagyobb mértékű a keresztényüldözés a világban, mint Néró korában, minden öt vallási üldözött közül négy keresztény - jelentette ki Rétvári Bence, az Emberi Erőforrások Minisztériumának parlamenti államtitkára a témában rendezett pénteki konferencián. A kormány határozott szándéka, hogy Magyarország a keresztényüldözés ellen fellépő szervezetek központjává és támogatójává váljon.Ajánljuk még

























