Száz éve ledöntötték, szétverték, elfeledték – Újraállítanák a megkerült lőcsei honvédszobrot
Újabb, történelmi jelentőségű felvidéki honvédszobor került elő az ismeretlenségből, gyűjtés indul állapotának méltó helyreállításáért – adta hírül Orosz Örs tudományos kutató, a Sine Metu Polgári Társulás tagja hétfői Facebook-bejegyzésében. Az egyedülálló, eredetileg aranyozott lőcsei Honvéd-emlékművet a cseh megszállás idején a város polgárainak erőteljes tiltakozása ellenére törték több darabra 1919-ben, majd ismeretlen helyre szállították. A szobor talapzatára később durva fricskaként a szlovák nemzeti ébredés egyik vezéralakját, az 1848–49-es forradalom és szabadságharc ellen harcoló szlovák önkénteseket is toborzó Ľudovít Štúrt állították. Orosz Örs a bejegyzésben hozzáteszi: két évvel ezelőtt fedezte fel, hogy a szobor torzója mégsem tűnt el a történelem süllyesztőgödrében.A német bevándorláspolitika önzése, avagy az okos migráns a jó migráns
A német bevándorláspolitika mögött álló érdekekről és azok negatív hatásairól ránthatná le a leplet a Welt am Sonntag német lapban megjelent írás, ha a kommentárban legalább elismernék: német gazdasági szükségszerűség a képzett bevándorlók befogadása. A menekültek megsegítése pedig részben porhintés. A német Szövetségi Migrációs és Menekültügyi Hivatal (BAMF) "Menekültügyi kérelmezők potenciálja" című 2018-as jelentése részletesen taglalja, honnan is jönnek a hasznos és okos bevándorlók, és honnan azok, akikre valószínűleg a szétosztogatás vagy a hazaküldés vár. Az elöregedő Európa gazdasági önzése miatt mindeközben Afrikából és a Közel-Keletről elvándorolnak azok a képzett fiatalok, akik részt vállalhatnának hazájuk szociális, gazdasági és kulturális fellendítésében.Elfogadható-e a legnagyobb szennyező Coca-Cola piszkos pénze, ha környezetvédelemre adja?
Néhány nap, és hamarosan véget ér a hetedik alkalommal megrendezett tiszai PET Kupa, amelynek során a folyó partján felhalmozódott, javarészt a határon túlról érkező szemétszigeteket számolják fel az önkéntesek. Az idei évben a Coca-Cola dobott egy marék homokot a civil takarítókampány gépezetébe, amikor több, mint 70 millió forintot ajánlott fel a Tisza megtisztítására. A multicég gesztusa ugyanakkor komoly morális problémát okozott a zöld szervezetek körében, ugyanis a Greenpeace tavalyi kutatása szerint a Coca-Cola évente több, mint 110 milliárd egyszer használatos palackot ad el, és nem véletlen, hogy első helyen a Coca-Cola, majd a PepsiCo és a Nestlé áll a bolygónkat ellepő eldobható műanyagcsomagolás-szennyezés rangsorában. Adódik tehát a kérdés: elfogadható-e a multitól a támogatás, ha azt a buli utáni takarításra adja...?Így regáltak a Tiszát agyonszennyező ukránok Magyarország diplomáciai figyelmeztetésére
Már hetedik éve szedik a javarészt Ukrajnából, vízi úton érkező hulladékot a magyar önkéntesek a Tiszából, a folyó partjáról, nádasokból. Az ukránok nemtörődömségére jellemző, hogy lassan tizenöt éve működik a rahói járásban egy olyan "ideiglenes" hulladéklerakó, amelyet nemes egyszerűséggel a Tisza partján létesítettek, hogy a víz időről-időre elhordja a szemét egy részét hozzánk. Mint arról beszámoltunk, úgy tűnt, áprilisban a magyar illetékes hatóságoknál is betelt a pohár a rekordmennyiségű hulladék miatt, ezért diplomáciai úton jelezték, hogy Magyarország kártérítési igénnyel fog élni, ha Ukrajna nem hagy fel a Tisza felelőtlen szennyezésével. Portálunk utánajárt, hogyan reagáltak az ukránok a diplomáciai figyelmeztetésre."Csak jöttek és jöttek a cipők, ruhák, mentőmellények, mentőgyűrűk..." - megrázó portrésorozat a Hableány mentőiről
A nő, akit kimentettünk, nem merte elengedni a matrózunk és barátnője kezét, mintha az életébe kapaszkodott volna...; Csak jöttek és jöttek a cipők, ruhák, mentőmellények, mentőgyűrűk...; A legmegrendítőbb élmény, amikor megtaláltak egy idős hölgyet összeölelkezve a kis unokájával...; Amikor megláttam a Hableány halott kapitányát, mint kolléga szembesültem vele, mi történhet az emberrel...; Sokan meghaltak és csak kevés emberen lehetett segíteni. Ez volt a legnehezebb ennél a tragédiánál... - csak néhány kiragadott mondat azoktól a matrózoktól, katonáktól, búvároktól és másoktól, akik részt vettek a májusi tragikus hajóbaleset mentési, kiemelési munkálataiban. Balogh Zoltán, az MTI fotóriportere rendhagyó módon a mentésben részt vevőket megszólaltatva készítette el portrésorozatát.Nuggets-botrány – Olcsójános apuka tanulságos esete az osztrák csirketallérral
Csendben elsírod magad – sugallta újabb depresszív cikkében az Index.hu, amely ezúttal fagyasztott csirketallérokon keresztül jutott arra a következtetésre, hogy a magyarokat kutyába sem veszik a Nyugaton, és még a csirke-nuggetsekkel is átvernek bennünket az osztrákok. A botrány alapját egy oknyomozói fénykép képezi, amely bizonyítja, hogy a spáros olcsó/budget nuggets jobb minőségű osztrákiában, mint nálunk. Elsírtuk magunkat. Aztán kifújtuk a nózinkat, és elvégeztünk egy korrekt összehasonlítást, bár mi ugye csak propagandisták vagyunk. A tapasztalatoktól valóban elsírtuk magunkat. Jelesül a botrányt kirobbantó olcsójános apuka csóri gyermekei miatt...Magyar Péter: A határon túli magyar fiatalok is felvehetik a diákhitelt, de a magyar állampolgárság előfeltétel
A magyar állampolgársággal rendelkező határon túli fiatalok akkor is igényelhetik a magyarországi diákhitelt, ha nem magyar felsőoktatási intézménybe járnak - hangsúlyozta portálunk megkeresésére Magyar Péter, a Diákhitel Központ Zrt. vezérigazgatója. Mint hozzátette, a Diákhitel 2001-es megalapításától az volt az elsődleges cél, hogy elősegítse Magyarországon és a Kárpát-medencében a társadalmi mobilitást, azaz ne legyen olyan magyar állampolgárságú diák, aki azért nem tud bekerülni a felsőoktatásba, mert a családi és egyéb körülményei ezt nem teszik lehetővé. Kiemelte: az elmúlt tizennyolc évben több, mint 400 ezer diáknak adtak valamilyen formában hallgatói hitelt, akik közül 52 százalék egy felmérés szerint nem tudta volna elkezdeni vagy befejezni a diákhitel nélkül felsőoktatási tanulmányait. Ez Magyar Péter szerint azt jelenti, hogy több, mint 200 ezer olyan fiatal van ma a piacon, akik a diákhitel segítségével jutottak diplomához.Azbej Tristan: Keresztény felsőbbrendűséggel és fasizmussal vádolják a Hungary Helps programot az USA-ban
A sikeres tárgyalások ellenére élesen kritizálták a magyar kormány álláspontját a magukat ateistának, illetve humanistának nevező bevándorláspárti szervezetek, amelyek eléggé sajátos módon az üldözött keresztények megsegítésének szándékát a fasizmussal kapcsolták össze - idézte fel portálunknak adott interjújában Azbej Tristan. Az üldözött keresztyének megsegítéséért létrehozott államtitkárság vezetője elmondta: továbbra is vannak olyan politikai, és szélsőséges ideológiákat képviselő bevándorláspárti erők, amelyeknek nem fér a narratívájába, hogy a világon a legüldözöttebb vallás a kereszténység. Ugyanakkor hozzátette: a látogatás során volt alkalmuk a Világbank képviselőjével is tárgyalni, illetve egy munkareggelin lengyel, olasz, amerikai és angliai részvétel mellett lerakták egy formálódó összefogás alapjait az üldözött keresztények nemzetközi megsegítéséért.Nagy István Tusnádfürdőn: Kárpát-medencei összetartásra van szükség az agráriumban is
Fontos megértenünk, hogy a Kárpát-medencében egy gazdasági térben élünk és dolgozunk a határon túli magyarsággal, ha tehát sikereket akarunk elérni, akkor össze kell tartanunk, és közösen kell kihasználnunk azokat az adottságokat, amelyeket a Kárpát-medence kínál - jelentette ki portálunknak adott interjújában Nagy István pénteken, Tusnádfürdőn. Az agrárminiszter hozzátette: kuriózumokban bővelkedik a térség, szívesen fogyasztják ezeket Európában és a világ más tájain is, csak kevés mennyiségben áll rendelkezésre.Brenzovics Tusnádfürdőn: Az ukrán rendőrség, az állam és a maffia egymással versengve akadályozta a magyarokat a választásban
Egyértelműen bebizonyosodott, hogy Petro Porosenko korábbi ukrán elnök állami szintre emelt magyarellenes politikája szándékosan lehetetlenítette el a magyar parlamenti képviselet lehetőségét Ukrajnában - jelentette ki Brenzovics László csütörtökön, Tusnádfürdőn. A Kárpátaljai Magyar Kulturális Szövetség (KMKSZ) elnöke elmondta: ugyan a parlamenti választások során a 73-as körzetben minimális esély mutatkozott a magyar képviselő győzelmének, az ukránok mégis a '90-es évek elejét idéző durva kampányt folytattak, egy klón-jelölt állításától a szavazatvásárláson, a maffia és a rendőrség megfélemlítésein keresztül egészen addig az esetig bezárólag, melynek során a magyar aktivistákra otthonaikban támadtak rá az ukrán kommandósok éjjel. A beszélgetésen elhangzott: az Európai Parlamentben főleg a németek azok, akik foglalkoznak Ukrajnával, de leginkább a fakivitellel, a gázzal és az ukrán földek moratóriumának feloldásával összefüggésben, tehát tisztán gazdasági érdekektől vezérelve.Varga Mihály: Az adóelkerülés még mindig egyfajta nemzeti sport (PS-VIDEÓ)
Az a célunk, hogy ha Magyarország erősödik, akkor a határon túli magyarság is erősödjön - hangsúlyozta portálunknak adott interjújában Varga Mihály csütörtökön, Tusnádfürdőn. A pénzügyminiszter hozzátette: a kormánynak fontos, hogy a határon túli magyarság is érezze, hogy az anyaország gondol rájuk, és részesei lehetnek egy, az egész Kárpát-medencére kiterjedő fejlődésnek. Portálunk kérdésére arról is beszélt: vannak országok, amelyek előszeretettel igyekeznek megmondani másoknak, hogyan éljék az életüket; Magyarország nem ilyen ország, de a finn uniós elnökségtől azt várjuk el, hogy tartsák tiszteletben a magyar emberek akaratát. A szabadegyetem harmadik napján tartott előadásában többek között arról beszélt, hogy az olcsó munkaerőre alapozott gazdaság zsákutca, és sok olyan ország akad, amelyek emiatt a közepes fejlettség csapdájába ragadtak le; Magyarország nem követheti a példájukat.Történész a szakrális lengyel-magyar kapcsolatról: Nem vagyunk egyedül, nem is voltunk
Mélyrehatóan elemezte az ezeréves, szakrális mélységű lengyel-magyar barátság természetét tusnádfürdői előadásában Molnár Imre történész, diplomata, a Pozsonyi Magyar Intézet igazgatója, aki arra is kitért: a két nemzet lelki kapcsolatából olyan elképzelések is fogantak a történelem során, amelyek például az európai nemzetek egységének szükségességét is előrevetítették a kereszténység zászlaja alatt. Mint hozzátette, a római birodalom intézményrendszerének hagyományain felépülő nyugati országok számára a kereszténység csak "hab volt a tortán", a közép-európai nemzetek számára azonban ez egyet jelentett az identitással és a küldetéstudattal.Brit filozófus Tusványoson: Felépülhet egy kereszténydemokrata Európa
A negyven évig Európában eluralkodó szélsőséges liberalizmus - ha úgy tetszik, a liberális projekt - elhomályosítja a történelmi emlékezetet, és alapvetően a nihilizmusra, illetve egy, a nihilizmuson alapuló, de csak az eliteknek kedvező gazdasági fejlődésen alapult - jelentette ki Tusnádfürdőn tartott előadásában Phillip Blond, filozófus, elemző, David Cameron brit miniszterelnök volt tanácsadója. A brit konzervatív politikus ugyanakkor kiemelte: az a kereszténydemokrata politika, amelyet újabban Orbán Viktor és mások képviselnek Európában, kulturális, társadalmi és gazdasági téren is magában hordozza a koherenciát, szolidarítást, nagyon határozott módon integrálja a kisebbségeket. Márpedig Európa polgárai mindezek teljesítését várják el jelenleg a politikusoktól.Édenkertben élünk, amelyet meg kell védeni - Nagy József-Huth Gergely vita Gombaszögön (PS-VIDEÓ)
Ma itt, Európában egy édenkertben élünk, amelyet meg kell védeni, ezt pedig egyetlen módon tehetjük, ahogy a mindenkori republikánusok is tették Amerikában: erővel - jelentette ki Huth Gergely a Gombaszögi Nyári Táborban tartott beszélgetésen. A PestiSrácok.hu főszerkesztőjének vitapartnere, Nagy József, a 24.hu főszerkesztője ugyanakkor úgy látta, hogy például a kisebbségek problémáját sem lehet erővel rendezni; éppen ezért jött létre az Európai Unió is, hogy ezeket a feszültségeket közösen, összefogva oldják meg Európa országai. (PS-VIDEÓ)Szili Katalin: Az afrikai származású embereknek már vannak jogai az EU-ban, az őshonos kisebbségeknek nincsenek (PS-Videó!)
Az Európai Parlament idén márciusban határozatot hozott az afrikai származású emberek jogairól, az 50 milliós őshonos kisebbségek ügyét ellenben az EP évek óta eltolja magától – nyilatkozta portálunknak Szili Katalin. A határon túli autonómiaügyekért felelős miniszterelnöki megbízott ugyanakkor kiemelte: a Minority Safepack mintájára, azt kiegészítve jelenleg is zajlik egy nagyon fontos aláírásgyűjtés annak érdekében, hogy a kisebbségi régiók létrehozására lehetőség nyílhasson az Európai Unióban, ez pedig előszobája lehet a székelyföldi autonómiának.Nagy István agrárminiszter a PS-nek: Magyarország történetének legnagyobb fásítási programja zajlik
Fel kell készíteni a lakosságot a globális felmelegedés hatásaira, el kell nekik mondani őszintén, hogy ezt az életmódot, életformát változatlanul fenntartani nem lehet büntetlenül - nyilatkozta portálunknak adott interjújában Nagy István, aki hozzátette: "a civil szféra egyik legfontosabb szerepét abban látom, hogy segítsenek mindezt megértetni az emberekkel". Az agrárminiszter véleménye szerint téves út, ha egy civil szervezet úgy próbál meg politikát csinálni, ha üti az aktuális kormányt, hogy hozza meg a népszerűtlen intézkedést, majd a kormány ebbe belebukik, mert az emberek nincsenek felkészítve arra, hogy "ha sikerrel akarunk fellépni az éghajlatváltozás ellen, akkor mindenkinek áldozatot kell hoznia". Nagy István arról is beszélt, hogy véleménye szerint egy fa kivágása mindig nagyobb sajtófelületet kap a médiában, mint amikor ezer hektár erdőt ültetünk, ugyanakkor bízik abban, hogy hamarosan a saját szemükkel – és nemcsak a médián keresztül - fogják a magyar emberek megtapasztalni, hogy Magyarország történetének legnagyobb fásítási programja zajlik.Hol vannak azok a mikroadomány-legelők? – Dévényi-Huth vita Gombaszögön (PS-VIDEÓ)
Hol vannak azok a mikroadomány-legelők, ahová kimegyek egy kaszával és learatom a pénzt? – feszegette az örökké éhenhalás, az üldöztetés és az ellehetetlenülés drámai pózában tetszelgő ellenzéki sajtó anyagi forrásainak lelőhelyét Huth Gergely, a PestiSrácok.hu főszerkesztője, aki Dévényi Istvánnal, a Magyar Hang (a Simicska-féle Magyar Nemzet utóhangja) újságírójával vitatkozott a Gombaszögi Nyári Táborban. A személyeskedésektől sem mentes vitában Dévényi végül nem nevezte meg a legelők pontos helyét, ellenben azt állította: vannak, akik ötösével veszik az újságosnál a Magyar Hangot, csak hogy fennmaradjon a szuper partizán ötletnek indult lap.Ajánljuk még

























