Pesti Srácok

Világugar

Így teszi gyógyszerfüggővé a fiatalokat Kanada balos, neokomcsi vezetése

Dezse Balázs Világugar 2025 április 16.
Az Obesity Canada, az ország vezető elhízással foglalkozó szervezete, közzétette legújabb irányelveit a gyermekkori elhízás kezelésére. Mert Kanadában nagy a baj, amire nyilván az irodákban készült irányelvek a megoldás. Aki nem értette az iróniát, és azt gondolja, hogy ebben a dokumentumban bármilyen megoldást kínálnak arra, hogy ne menjen teljesen tönkre a jólétben, és az ezzel együtt járó unalomban egy egész generáció, az téved. Helyette simán csak irányelvek vannak. Meg egy ezzel kapcsolatos emberkísérlet, ami egyébként nagyon jól jövedelmez egyeseknek.

Miért lőttek rakétákat az oroszok Szumi városába, és miért sáros vastagon az ukrán vezetés? - Megrázó képek!

Világugar 2025 április 14.
Iszonyatos dolog szembesülni azzal, ha egy gyermek meghal bármikor és bármiben. Nem is halhat meg másképpen, csak értelmetlenül, főleg egy háborúban, melyhez semmi köze. Ahogy a történelem során haladtunk előre és teltek az évszázadok, a civil áldozatok száma egyre magasabb lett, az I. világháborúban még viszonylag alacsony volt ez a szám, ezt követően a II. világháború pusztító városcsatáiban és bombázásaiban ugrott meg igazán. A modern kor legújabb háborújában, az oroszok és ukránok testvérharcában sem maradtunk civil áldozatok nélkül. Sajnos ki kell mondani, hogy egy háborúban nincs olyan, hogy vegyes zóna, ahogy Magyar B. Tamás haditudósító megosztotta Telegram csatornáján. Ennek alapján sajnos nem csak a rakétát kilövő oroszok, hanem a katonai díjátadást nyíltan meghirdető ukránok is alaposan hibásak, akik civileket, köztük gyerekeket csődítettek össze Szumi városában. Mielőtt orosz propagandával vádol meg bárki, olvassa el ukrán parlamenti képviselők, politikusok és dühös ukrán emberek reakcióját, akik az igazi felelősnek az ukrán vezetést tartják. Borzasztóan súlyos vádak ezek, hiszen lehetséges, hogy egyes ukrán politikusoknak a saját népük szenvedése sem jelent gondot akkor, amikor a külvilág számára üzenni akarnak, sőt talán szükséges rosszként tekintenek erre, eszközként a későbbi célok elérésében.

Azt szeretjük Kingában, hogy mindig tud rontani a saját megítélésén!

BBBálint Botond Világugar 2025 április 13.
Eleve szeretjük azokat az embereket, akik nagyságrendekkel jobban néznek ki a profilképükön, mint az alá posztolt szelfiken. Ebben is persze Magyar Péter a sztár, csak neki van embere arra, hogy alapesetben minden egyes önarcképén feltúrbózza a fejét. Kinga elment fagyizni és ha már lazának érezte magát, posztolt is egyet a Facebookra, a következő szöveggel: "Fejenként 800 ezer Ft ingyenpénzt elbukni. Kimondani nem lehet, csinálni igen!?"

A német katonák a sajtónak szivárogtatják, hogy mennyire alkalmatlanok a fegyvereik egy háborúra, hátha ezzel meghatják az éppen megőrülő politikusaikat

Ambrózy Áron Világugar 2025 április 11.
Szerencsére, ott se mindenkinek ment el az esze teljesen, ezért a katonák a Spiegelhez fordultak, hogy kiszivárogjon: „aligha van olyan német haditechnikai felszerelés, amely teljes mértékben alkalmas lenne a háborúra”. Hátha ezen kicsit elgondolkoznak a nagykoalíció azon tagjai, akik német nagymacskák hátán szeretnének megint Moszkva felé lovagolni.

"Trump megjelenése az öngyilkos nyugati politika kétségbeesett válasza" – Budapesten járt Emmanuel Todd, aki szerint Amerika elveszítette a háborút

PPestiSrácok.hu Világugar 2025 április 9.
Szuverén gondolkodás, vitákkal, szívélyes egyet nem értésekkel vagy pedig nihilista, erőszakkal tarkított állandó fenyegetettség? Ezt az eldöntendő kérdést választotta a XXI. Század Intézet és a Polgári Magyarországért Alapítvány, amikor megszervezte az Eötvös József-előadások legújabb epizódját a Várkert Bazárban. Az est főszereplője, Emmanuel Todd francia gondolkodó előadásában arról beszélt, hogy a nyugati világ éppen a nihilizmusa miatt hanyatlik. "Olyan világ jöhet, amelyben egymástól teljesen eltérő nemzeti rendszerek alakulnak ki. Ugyanis a Nyugat széthullásának első fázisában vagyunk. "Trump győzelmével az USA teljesen levált Európától, a szokásos atlantista politika után más játszmába kezdett" - figyelmeztetett a történész-antropológus, aki avval szerzett hírnevet, hogy könyvében már a hetvenes években megjósolta a Szovjetunió bukását, legutóbbi munkájában pedig azt, hogy Amerika elveszíti az Ukrajna révén Oroszországgal szemben vívott proxyháborút. A Várkert Bazárban azt is kifejtette, hogy Európa megint Németország miatt sodródhat háborúba.

Megint feltámasztották hamvaiból Fukuyamát, hogy "megállítsa" Donald Trumpot

Világugar 2025 április 9.
Ismét elővették a liberális barométert, Francis Fukuyamát, hogy aztán az Európai Egyesült Államok létrejöttétől elkezdve az amerikai demokrácia átalakításáig mindenről adjon tanácsot, ami "megállítaná" Donald Trumpot. De ennél is továbbmegy a filozófus: a vele készült interjúban ismét előkerül Európa önálló nukleáris erejének gondolata, nem sokkal azután, hogy a lengyel és a francia elnök is felvetette ezt az ötletet, amely csak még inkább eszkalálná az ukrajnai háborút. Mondja, Fukuyama úr, mikor is ér véget a történelem?

Schmidt Mária mai vendége megjósolta a háború következményeit, rögtön putyinistát csináltak belőle

HGHuth Gergely Világugar 2025 április 8.
Emmanuel Todd francia történész, demográfus lesz a Schmidt Mára történész professzor által életre hívott Európa válaszúton című előadássorozat mai vendége a Várkert Bazárban. A korábban maximálisan elismert Todd tűpontosan megjósolta, hogy mi lesz az orosz-ukrán háború következménye, de mivel a véleménye nem egyezik a mainstream elgondolásával, rögtön szellemi máglyára vetették őt, Putyin lekötelezettjeként állítva be.

Zelenszkij megint orosz földre küldte lemészároltatni az ukrán katonákat, nem olyan fontos az a tűzszünet

Világugar 2025 április 8.
Az álságos ukrán vezetés már megint teljesen hülyének néz mindenkit, de ami igazán nagy probléma számukra, hogy Donald Trumpot is, pedig ez egyszer már nagyon nem jött be. Trump és J. D. Vance februárban elég nyilvánvalóan jelezte, hogy nem tűri a sunyi hazugságokat és a nagy mellényt, de Zelenszkij úgy döntött, újra megpróbálja a kisstílű ügyeskedést. A tűzszünet és a béketárgyalások nyilván mindkét félen múlnak és az oroszok ravaszkodásait is ismerjük, azonban a Zelenszkij-féle szánalmas cselezgetések az eszkaláció felé vezetnek. Legutóbbi mesteri üzenete és bejelentése az volt, hogy a határ menti ukrán települések védelmében ukrán katonákat küldött harcolni a dél-oroszországi belgorodi területre. Ez a húsdaráló-művelet egyébként már zajlik néhány hete és harcászati szempontból is öngól, hiszen az oroszok szisztematikusan mészárolják a vágóhídra küldött ukrán katonákat a kiépített védelmi vonalaikból. De aki világháborút akar, annak ez se számít.

Nyakunkon az Armageddon - Kivezeti a szivárványos szatyrokat kínálatából az Ikea

Csibra Tibor Világugar 2025 április 7.
Fájó csapást mér az LMBTQ++++ közösségre az Ikea, az utóbbi években a meleg-és mindenféle lobbit a gondolkodás legkisebb jelét sem mutatva támogató svéd áruházlánc megszünteti a szivárványos bevásárlótáskájának forgalmazását. Hát hova tartunk? Európát ismét barna eső áztatja! Ha ez így megy tovább, lassan a bútorboltban kapható plüssállatoknak is konkrét nemük lesz. Hogy követhet ilyen fasiszta tempót az Ikea?

Tényszerű hazugság, hogy a migráció fogja megoldani Európa problémáit, és ezt a számok is igazolják

PPestiSrácok.hu Világugar 2025 április 7.
A nyugat-európai sajtóban visszatérő toposz, hogy az Európai Uniónak szüksége van az Európán kívülről érkező bevándorlókra, hogy a kontinens demográfiai hanyatlását és munkaerőhiányát orvosolni tudja. A Telex például egyértelműen fogalmaz: „bevándorlás nélkül Európára példátlan elöregedés és állandósult munkaerőhiány vár”, míg a 444.hu publicisztikái szerint „külső segítségre szorulunk”. Ezzel szemben a Tényellenőr friss elemzése arra mutat rá: ezek a narratívák nem állják meg a helyüket, különösen ha a gazdasági mutatók, foglalkoztatási arányok és a társadalmi integrációs adatok fényében vizsgáljuk őket.

Konfliktust álmodnak Trump és Musk közé a haladókák a vámok miatt, nem is tévedhetnének nagyobbat

Ambrózy Áron Világugar 2025 április 6.
Boldogan adta közzé a teljes fősodorbeli sajtó, hogy hatalmas törés látszik kialakulni Donald Trump amerikai elnök és legfontosabb bizalmasa, Elon Musk között az Európai Unióra kivetett vámok ügyében. Le is vonták a kézenfekvő következtetést: Trump megbukott, már csak ki kell várni. Szerencsésebb lett volna nem a vágyaikból felhőt képezni, Elon Musk szavai ugyanis egyáltalán nem állnak szemben Trump vámtarifa rezsimjével. Bevezetés a hermeneutikába következik.

A demokratákat már lelőtték, felgyújtották, kiköpték, de még remegő kézzel a piros gomb felé nyúlnak

Dezse Balázs Világugar 2025 április 5.
A Demokrata Párt nem nyugszik. Valahogy úgy, mint amikor a filmben a gonoszt már ledobták egy szikláról, tüskékbe zuhant, utána dobtak egy gránátot, de a végén, a már majdnem “happy end” jelenetnél, amikor a jó csókolózik a jó csajjal, akkor még utoljára megjelenik és megpróbálja leszúrni a nőt, de persze nem sikerül neki. Na, valami ilyesmi történik Colorado államban, ahol Chris Kolker szenátor vezetésével egy olyan törvényjavaslatot nyújtottak most be, amely a „misgenderinget” (valaki nemének szándékos félreazonosítását) és a „deadnaminget” (valaki születési nevének használatát a választott név helyett) a gyermekbántalmazás egyik formájaként határozná meg a gyermekelhelyezési ügyekben. Milyen érdekes egyébként, hogy az angolban a kommunisták „deadnaming”, vagyis halott néven nevezésnek hívják a születési nevet.

Kitoloncolná a bűnöző migránsokat Svédország, de félő, hogy túl későn

Világugar 2025 április 4.
Nem akármilyen törvényt sikerült összerittyentenie a svédeknek a migránsok kitoloncolására. Az úgynevezett „nem megfelelő magatartás“ már elég ok lehet arra, hogy a meglévő tartózkodási helyét is elveszítse a bevándorló, de úgy tűnik, ha prostituáltként "keresi a kenyerét", az nem minősül bűntettnek. Mondjuk így is elég bűncselekményt követnek el Stockholmban és a többi nagyvárosban.

Reintke a demokrácia "megmentése" érdekében venné el Magyarország szavazati jogát és vétójogát

Világugar 2025 április 3.
Terry Reintke, a Zöldek/Európai Szabad Szövetség képviselőcsoport társelnöke ismét hangot adott mély aggodalmának tegnap az Európai Parlamentben. Az EP-képviselőnél nemcsak egyszerűen a magyarországi események verték ki a biztosítékot, hanem még inkább a Pride betiltása, amivel a magyar kormány egyébként is, de Reintkét tekintve különösen érzékeny pontot talált el. A felszólalására és ideológiájára mérhetetlenül büszke német zöld képviselő pedig a nagy közönséggel is megosztotta , hogy mit is gondol - persze minden elfogultság nélkül - a magyarországi intézkedésekről.

Viszonozni fogja Kína Trump büntetővámjait – Kitör a kereskedelmi háború?

Világugar 2025 április 3.
Nem kellett sok idő, hogy megérkezzen Kína reakciója Donald Trump vámolásának hírére, amely mától, azaz csütörtöktől érvényes. A kínai vezetés ellenintézkedésekkel fenyegetőzik, a liberális világsajtó pedig már a "kereskedelmi háború kirobbanását" vizionálja. Peking viszont könnyedén visszahozhatja négyszázmilliárd dolláros bevételkiesését, ugyanis rövid időn belül talál egy másik piacot az amerikai helyett. Úgy tűnik, Európában már meg is találta: Szijjártó Péter bejelentése szerint az elsőszámú célpont mi vagyunk.

Mit is jelképez az izraeli miniszterelnök látogatása? A Nemzetközi Büntetőbíróság értelmetlenségét...

BBBálint Botond Világugar 2025 április 3.
Nem kell ahhoz lelkes filoszemitának lenni, hogy az ember tisztelje Izrael és a zsidó nép megmaradásért vívott harcát. Lassan másfél évszázados múltra tekint vissza az az ostoba hagyomány, amely a zsidókat a kommunistákkal és a liberálisokkal azonosítja. Ezt a gondolkodásmódot nem zavarja, hogy például a kommunisták igencsak hajlamosak voltak az antiszemitizmusra, a gazdasági és a vallási alapúra különösen. Ahogy az sem, ahogy a kompletten antiszemitázásra alapított haladó fősodor, amióta több hasznot húzhat a muszlimokból Európában, mint a zsidókból, hogy ment át igazi rendes eszelős antiszemitába.

Húsz éve vesztettük el II. János Pál pápát, aki szerette a magyarokat, és akit gyűlöltek a kommunisták

HGHertelendy Gábor Világugar 2025 április 2.
Húsz éve, 2005. április 2-án hunyt el II. János Pál pápa. Lengyel származása lehetőséget adott neki arra, hogy a keleti blokkban élők igényeit ismerve egy elődeinél teljesen eltérő egyházi politikát folytasson, mintegy megújítva, ám a dogmákat el nem törölve a keresztény értékrendet. Ellene volt az intézményes abortusznak és fogamzásgátlásnak, támogatta az érzelmi alapú házastársi életet, és nagy hatással volt olykor még a kommunista világú hétköznapi emberekre is. Nem csoda, hogy az egész szovjet blokk "veszélyes ellenségnek" tekintette, miközben nagyon szerette a magyarokat. Halála után két évtizeddel elmondhatjuk, helyén egy nagy űr tátong a mai napig.

Busás tisztséget kap a leszerepelt osztrák kancellár – Így buknak felfelé Brüsszelben

Világugar 2025 április 1.
A kancellárként megbukott osztrák néppárti politikus, Karl Nehammer lehet az uniós szerv, a Európai Beruházási Bank (EIB) igazgatótanácsának tagja. A felfelé bukás nem újkeletű dolog arrafelé, korábban Vera Jourovák és Kaja Kallasok is alelnökök lettek, miután szintén leszerepeltek saját hazájukban. És lassan már a pártfogoltjaiknak is kezd kínossá válni, hogy bukott emberek képviselhetik az Európai Uniót. Legalábbis a jelek erre utalnak.

Újraalapítja ifjúsági szervezetét az AfD, hogy jogi úton kivédje a "Stasit"

Világugar 2025 április 1.
A "megboldogult" Rákosi Mátyás is megnyalná mind a tíz ujját, ha látná, hogyan igyekszik a német titkosszolgálat leszalámizni a neki nem tetsző pártokat. A recept meg van írva: először szélsőjobboldalivá kell nyilvánítani a célpontként kijelölt szervezetet és a hozzá tartozó csoportokat, majd lehallgatni és munkáját ellehetetleníteni, még akkor is, ha annak több mint húsz százalékos a támogatottsága Németországban. Az érintett, azaz az AfD azonban nem hagyja magát, és láthatóan újraszervezi ifjúsági szervezetét, hogy éljen a jog eszközével. Már ha az egyáltalán maradt a germánoknál.

Bevallotta az osztrák közmédia baloldaliságát "Ausztria Havas Henrikje"

Világugar 2025 március 31.
Színt vallott az osztrák közmédia sztárja: immár "Ausztria Havas Henrikje", Armin Wolf is megerősíti, hogy az ORF baloldali befolyás alatt áll. Ugyan az osztrák királyi tévéről eddig is tudni lehetett, hogy mely körök irányítják, vezetőik folyamatosan tagadtak. Egészen mostanáig. Pedig nem volt mit magyarázniuk: lejáratások és halottgyalázások is előfordultak a médiacsoport történelmében, de az akkori ORF-menedzser odáig ment, hogy Orbán Viktor halálát kívánta. Ezek után senki nem lepődött meg azon, hogy az osztrák állami média baloldali irányítással működik.

Síró gyermekük mellől rabolják el a férfiakat az ukrán toborzók, de néhány hülye szerint a "lógósokkal" van a baj (Videó +18)

Világugar 2025 március 31.
Mindenki látott már videókat arról, hogy működik az ukrán kényszersorozás, éppen ezért megy fel az ember agyában a pumpa, amikor a Rácz András-féle félkegyelműek kijelentik, hogy azok a férfiak, akiket erőszakkal visznek el a utcáról megérdemlik a sorsukat, hiszen ők "lógósok". Most megmutatjuk, hogy kikről van szó, kik azok az édesapák, akiket betuszkolnak egy jelzés nélküli kocsiba, miközben a babakocsiban tolt csecsemője egyedül marad az utcán, akiket a síró kisfiúk mellett vernek félholtra, hogy aztán a fronton befejezzék a munkát. Ők lennének a hibásak? Miattuk veszít Ukrajna? Hát menjen helyettük a harcmezőre az a barom, aki szerint így van rendjén!