Pesti Srácok

Vezércikk

Dumdum golyók a szabadságharcosok ellen – azaz emlékmorzsák a 69 éve történt 1956-os forradalomról és szabadságharcról

Stefka István Vezércikk 2025 október 26.
A dumdum golyó, ha emberi testbe hatol, belül robban és súlyos sérüléseket okoz, üreget ás a szövetben és széttöri a csontokat. Ezt használták a szovjet katonák a forradalmárok ellen, amikor lánctalpas tankjaikkal, tízezrével bevonultak Budapest utcáira. Még a huszadik század elején a hágai bíróság megtiltotta a harcoló feleknek, hogy dumdum golyót használjanak. Egy kommunista diktatúra alatt szenvedő nemzet nem számított harcoló félnek a szovjetek számára, így lelkiismeret nélkül lőtték agyon ezzel a szörnyű lőszerrel a harcoló pesti-és budai srácokat, munkásokat, egyetemistákat.

A Tisza Párt egy füsttel felfújt lufi, képviselőjelöltek továbbra sincsenek

BBBálint Botond Vezércikk 2025 október 26.
Magyar Péter legnagyobb problémája, a képviselőjelöltek hiánya, beleveszett az október 23-i veresége köré fújt álcázó füstbe. A Tisza Pártnak nem a jelöltjeit kell álcáznia egy országgyűlési választás előtt pár hónappal, ez is micsoda abszurditás lenne, hanem a képviselőjelöltjeinek a hiányát. Annyira rosszul állnak, hogy még “csöpögtetve” sem képesek felmutatni egy-egy vállalható embert.

Orbán Viktor mellett Magyar Péter és a gazdái teszik a legtöbbet a Fidesz-tábor aktivizálásáért

BBBálint Botond Vezércikk 2025 október 25.
Török Gábornak egészen elképesztően ritkán van igaza, de most nagyjából eltalálta a lényeget, tényleg a két rendezvény utóélete is nagyon fontos lesz. A nap győztese, a Fidesz és a nap vesztese, Magyar Péter is kénytelen győzelmi kampányt indítani. Ugyanis a Fidesz-tábor több évtizedes tapasztalata, hogy nem tudja a jobboldal annyira megverni, adott esetben kiütni sem a baloldalt, ami után a Népszabadság, illetve manapság a Telex és a 444 nem írja meg, hogy fölényes baloldali győzelem született.

Tényleg diverzánsok, terroristák célpontjává válhatunk?

BBBálint Botond Vezércikk 2025 október 21.
Tűz ütött ki a MOL százhalombattai olajfinomítójában, és volt egy robbanás, szintén tegnap, egy orosz tulajdonú romániai olajfinomítóban is. Egyesek ettől frászt kaptak, hogy az események egybeesése és időzítése nem véletlen, valakik (tudjukkik, oroszok, ukránok, gyíkemberek) nekiálltak rongálni a magyar, illetve a közép-európai energiastruktúra egyes elemeit. Nagyon nem mindegy persze, hogy terroristák voltak vagy diverzánsok, vagy mint valószínű, egyszerű balesetről van szó.

Magyargyűlölet szakmányban

Stefka István Vezércikk 2025 október 12.
,,Magyar vagyok. Legszebb ország hazám
Az öt világrész nagy területén.
Egy kis világ maga. Nincs annyi szám,
Ahány a szépség gazdag kebelén...”- vallotta Petőfi Sándor 1847-ben, amikor már Európában mozgolódtak a zsarnokság ellen a szabadság hírvivői. A költő türelmetlen, hogy Magyarországon még nem érződik a forradalom előszele, emiatt meg is jegyzi kicsit megrovóan hogy „,,. Szégyenlenem kell, hogy magyar vagyok!
Itt minálunk nem is hajnallik még,
Holott máshol már a nap úgy ragyog.
De semmi kincsért s hírért a világon
El nem hagynám én szülőföldemet,
Mert szeretem, hőn szeretem, imádom
Gyalázatában is nemzetemet!”

Attól tartok egyesek nem ijedtek meg eléggé a háborútól

BBBálint Botond Vezércikk 2025 október 12.
Még a nem teljesen agyhalott ellenzéki beszélő fejek is szoktak arról értekezni, hogy a kormány túltolja a háborúval kapcsolatos retorikáját. Arról azonban még egyik sem kapott agyfrászt, hogy Ursula, Manfred, vagy bármelyik tetszőleges nyugati vagy baltikumi elmebeteg, vagy a jelenlegi lengyel kormány, olyanokat mond mint Hitler, amikor szoktatta a németeket a keleti háború gondolatához.