Pesti Srácok

Vezércikk

A liberális-baloldali ellenzéket mindig a politikai haszon érdekli és sohasem a gyerekek

BBBálint Botond Vezércikk 2025 december 11.
A liberálisok mindig hazudnak. Ez úgy látszik egy természeti törvény. Olyan hihetetlen elszántsággal és hittel hazudnak, mintha képtelenek lennének igazat mondani. Ráadásul bármikor bárkit beáldoznak, hogy a saját narratívájukat építhessék, soha nem jobbítani, hanem mindig csak rontani a helyzeten. Ebben is Lenin hű követői, a helyzetnek romlania kell azelőtt, mielőtt javul, csak így lehet olyan helyzetet teremteni, hogy egy liberális-kommunista megoldás legalább rövid távon javulást hozhasson.

Mi hiányzik a magyar gyermekvédelemből?

BBBálint Botond Vezércikk 2025 december 10.
Nagyon kellemetlen olyan szakmákról írni, amelyekben az ember évtizedeket dolgozott és pontosan tudja, hogy az milyen valójában és természetesen azt is, hogy mennyire hamis a társadalomban az arról élő kép. A gyermekvédelem is ilyen, az átlagembernek, de különösen a nagypofájú álértelmiségieknek a leghalványabb fogalma sincs arról, hogy valójában milyen problémákat kell itt megoldani.

A kartell és a pártok

SSSzalai Szilárd Vezércikk 2025 december 10.
Miután Schiffer András rendkívül találóan a Naményi Fegyverletétel nevet adta annak a fórumnak, ahol Komjáthi Imre, az MSZP egyetlen tagja- akarom mondani elnöke- esküt tett Magyar Péternek, hogy mindenben támogatják a Tisza Párt kormányzati törekvéseit, nem tudok másra gondolni, mint hogy az óbaloldal megtért oda, ahová mindig is tartozott. Ők deklaráltan kartellpártokként működnek, akiket a Tisza terít.

Miért is vagyunk biztosak benne, hogy a Tisza hatalmas megszorítást tervez?

BBBálint Botond Vezércikk 2025 november 28.
Akik az elmúlt 35 év baloldali kormányait átélte, túlélte, annak minden ismerős, ami az Index által nyilvánosságra hozott anyagban szerepel. Vagy csináltak ilyesmiket a baloldali kormányok vagy terveztek ilyeneket és csak a hatalmas felháborodás hatására álltak el tőlük. Mindig ez volt a baloldali mantra, megszorítás kell, mert az emberek túl sokat költenek. Nem a kormány csinálja rosszul a dolgát, nem a liberálisok és a kommunisták lopnak túl sokat, hanem a dolgozó emberek fizetnek kevés adót.